- Reguliariai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekcijos priemones (pvz., dezinfekuojančias servetėles rankoms), ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus.
- Kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną (geriausia vienkartinėmis nosinaitėmis, galima užsidengti skepetaite, sulenkta alkūne).
- Panaudotas nosinaites nedelsiant išmesti tam skirtose vietose.
- Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis.
- Vengti masinių renginių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Jei to išvengti neįmanoma – dėvėti apsauginę kaukę.
- Susitikus su kitais asmenimis, vengti prie jų liestis (apkabinti, bučiuoti, spausti ranką).
- Gripas negydomas antibiotikais.
- Gripas gydomas antivirusiniais vaistais, kurie yra skiriami hospitalizuotiems ligoniams ir rizikos grupėms – nėščiosioms, vaikams iki 2 metų ir pacientams, kurie vartoja imunitetą slopinančius vaistus.
- Visi kiti gydosi naminėmis priemonėmis – geria daug šiltų skysčių, nes jie padeda išprakaituoti, plečia periferines kraujagysles, valgo medų, imbierą, vitaminus.
- Temperatūra pradedama „mušti” tik kai grėsmingai artėja iki 39 laipsnių, nes šiek tiek virš 38 laipsnių reiškia, kad organizmo imuninė sistema kovoja su virusu, kuria antikūnus, todėl nereikia jai trukdyti.
- Kai temperatūra priartėja prie 39 laipsnių ir gerokai aukščiau – geriausia karštį „mušti” fizinėmis priemonėmis – dėti ledą ant galvos – galvą atšaldyti yra svarbiausia, nes šis virusas itin pavojingas smegenims, todėl dabar sergantiems ypač būdingi kliedesiai karščiavimo metu. Ledą gerai dėti į pažastis ir kirkšnis.
Komentuoti