Dienos miegas naudingas širdžiai

Teksto dydis:

Dienos miegas naudingas širdžiai

2017 bal. 5 08:30

Dienos miegas apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, teigia Amerikos mokslininkai. Jų duomenimis, rizika mirti nuo širdies susirgimų sumažėja 40 proc. tiems žmonėms, kurie reguliariai miega dieną.
 
Harvardo medicinos mokyklos darbuotojų atliekamiems tyrimams buvo atrinkta apie 24 tūkstančius 20 – 86 metų savanorių, niekada nepatyrusių infarktų ir insultų ir nesirgusių onkologinėmis ligomis.
 
Stebėjimai, kurių metu, dalyviai turėjo pateikti smulkią informaciją apie savo dienotvarkę ir įpročius, tęsėsi šešis metus.
 
 
Įvertinę tokius faktorius, kaip maitinimosi ypatumai ir fizinis aktyvumas, mokslininkai nusprendė, kad mirties dėl širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizika 37 proc. sumažėja mėgėjams pamiegoti dieną, su sąlyga, kad dienos pertraukos miegui ne retesnės kaip trys kartai į savaitę ir ne trumpesnės kaip 30 minučių. Trumpesni pamiegojimai sumažino minėtų susirgimų riziką 12 proc.
 
Tyrimų autoriai pastebėjo, kad dieninės siestos apsauginis efektas stipriau pasireiškė dirbantiems dalyviams nei pensininkams. Dienos miego naudą mokslininkai sieja su jo poveikiu streso hormonų lygio mažėjimui, nes šių hormonų perteklius didina infarktų ir insultų riziką.

Komentuoti