Ar vis dar manote, kad sloga – nerimta liga?

Teksto dydis:

Ar vis dar manote, kad sloga – nerimta liga?

2015 lapkr. 24 09:28

Iš pirmo žvilgsnio žemiau pateikti teiginiai gali atrodyti juokingi, tačiau labai daug žmonių juos vartoja. Ko gero, nors į vieną klausimą daugelis atsakytų teigiamai. Jei taip, vadinasi, mes nerimtai vertiname slogą, tačiau pro pirštus žiūrėdami į šią ligą, galime prisidaryti rimtų bėdų. Taigi pabandykite išspęsti šį trumpą testą.  

1. „Duokit ką nors nuo slogos“.  Ar dažnai vaistinėje ištariate šį sakinį? Blogiausia, kad slogos nelaikome rimtu sveikatos sutrikimu, todėl tikime galintys savo jėgomis ją išgydyti. Ir perkame „ką nors“, o tai vėliau situaciją tik pablogina. Bet tik gydytojas gali žinoti, kokia slogos kilmė: peršalimo, alerginė, o gal atsiradusi dėl stipraus uždegimo. Taigi ir jų gydymas bus visai kitoks. 

2. „Išsivaikščiosiu ir praeis“. Ar kada nors dėl slogos ėmėte nedarbingumo lapelį? O gal atšaukėte susitikimą ir gydėtės namie? Į tokius klausimus greičiausiai atsakysite juoku. Taip mano daugelis. Tačiau norint greitai išgydyti peršalimą (ir slogą), tikrai reikėtų pamiršti reikalus ir šiltai gydytis namie.  Vaikščiodami šaltyje ar lietuje, mes nesunkiai galime įsitaisyti ir sinusitą. 

3. „Seneliai gydėsi česnaku, padės ir man“.  Atsakykite, ar nors kartą slogą bandėte išgydyti ekstremaliais liaudiškais receptais? Pavyzdžiui, lašindami česnako ar svogūno sultis? O gal patikėjote, kad sloga praeis, nosį dezinfekavus ūkišku muilu? Žinoma, šios priemonės gali suveikti, tačiau jos negailestingai išsausina nosies gleivinę. O kas tuomet vyksta? Gleivinė nebegali atlikti savo funkcijų: filtruoti oro ir sulaikyti mažų dalelių (pavyzdžiui, dulkių), naikinti infekcijų ir bakterijų, drėkinti ir šildyti įkvepiamą orą. 

4. „Daugiau vaistų – greičiau praeis!“. Prisipažinkite atvirai: juk dažniausiai ignoruojate vaistų vartojimo lapeliuose surašytą informaciją. Dažnai naiviai tikime, kad vietoj dviejų lašų du kartus per dieną į nosį sulašinę kas valandą po kelis lašus greičiau baigsime sloguoti. Tačiau tikrovė ta, kad ilgą laiką didelėmis dozėmis vartojami vaistai gali sukelti medikamentinę slogą – ypatingą lėtinį nosies uždegimą (dar kitaip vadinamą lėtiniu rinitu). Jo požymiai: gali būti sunku kvėpuoti, atsirasti išskyrų iš nosies, patinti arba išsausėti gleivinė, perštėti gerklę ir pan. Kai kuriais atvejais gali sutrikti net miegas, kurį kartais apsunkina atsiradęs knarkimas. 

Renkantis priemones, kurios galėtų pagelbėti sloguojant, svarbiausia atkreipkite dėmesį į padedančias atkurti ir palaikyti fiziologines nosies gleivinės funkcijas.

airy nosies purškalasVienas iš tokių – nosies purškalas „airy“:

  • atkuria barjerinę nosies gleivinės funkciją;
  • skystina klampų sekretą, skatina gleivių šalinimą;
  • mažina nosies sekreciją;
  • drėkina ir apsaugo nosies gleivinę,
  • skatina gleivinės atsinaujinimą;
  • purškalas gerai toleruojamas, todėl jo galima vartoti dažnai ir ilgai.

airy“ purškalą paprasta vartoti: buteliuko galiuką įkišti į šnervę, įpurkšti gelio ir švelniai pamasažuoti išorinį šnervės paviršių, kad jis pasiskirstytų tolygiai. Tą pačią procedūrą pakartoti į kitą šnervę.

Daugiau informacijos ČIA>>

Komentuoti