Apsisaugokime nuo žydinčių pievų pavojaus

Teksto dydis:

Apsisaugokime nuo žydinčių pievų pavojaus

2013 liep. 1 15:15

Sloga, nuolatos varvanti, užburkusi nosis, sunkus kvėpavimas, ašarojančios, paraudusios, perštinčios akys, čiaudulys. Tai simptomai, kuriais skundžiasi žiedadulkėms alergiški žmonės. Turintiems silpnesnę imuninę sistemą, paūmėja bronchų ligos, vargina kosulys ir dusulys. Kaip sumažinti žiedadulkių atakas, įveikti slogą ir akių uždegimą dabar, prasidėjus antrajai žiedadulkių sezono – miglinių augalų – žydėjimo bangai? 

Alerginė sloga bei alerginis akių uždegimas gali varginti ir ištisus metus. Tačiau dažniau šios būklės būna sezoninės. Skiriami trys augalų žydėjimo periodai: medžių, pievų žolių ir piktžolių. Medžiai pradeda žydėti ankstyvą pavasarį, piktžolės žydi vasaros pabaigoje, na, o dabar – vasaros viduryje – žydėjimu mėgaujasi migliniai augalai – laukų ir pievų žolės. Tad visiems, paženklintiems šio meto alergijos ženklu, mėgavimąsi vasaros malonumais trikdo alerginis rinitas ir alerginis konjunktyvitas. 

„Karčioji“ porelė

Sakoma, kad nelaimė nevaikšto viena. Taip ir alerginę slogą dažniausiai lydi alerginis akių uždegimas. Ir kaip bebūtų liūdna, bet šios porelės niekaip negalėtume pavadinti „saldžiąja“...

Alerginė sloga (arba alerginis rinitas) – tai alergenų sukeltas lėtinis nosies gleivinės uždegimas, kuriam būdingas čiaudulys, sloga, nosies niežėjimas ir nosies gleivinės užburkimas. Beveik visuomet alerginę slogą lydi alerginis konjunktyvitas – akių junginės uždegimas. Akys ašaroja, jas niežti, peršti. Konjunktyvitas dažniausiai paveikia abi akis iškart, tačiau kartais jis gali prasidėti vienoje akyje ir po dienos ar dviejų išplisti į kitą akį. Nuolat varvanti nosis ir ašarojančios akys išvargina ir fiziškai, ir morališkai. Dėl apsunkinto kvėpavimo blogai išsimiegama, dieną skauda galvą, greičiau pavargstama. Dėl to kenčia darbo kokybė, asmeniniai santykiai, gali išsivystyti depresija. 

Kaip sumažinti žalingą žiedadulkių poveikį?

Sergantiems alergine sloga patariama imtis įvairių priemonių, palengvinančių būklę, pagerinančių savijautą. Einant į lauką patariama užsidėti akinius, plaukus paslėpti po kepure arba skarele. Parėjus namo būtina kuo skubiau nusivilkti visus drabužius ir kruopščiai nusiprausti po dušu, praplauti akis, išsiskalauti burną, nosį. Išvalyti nosį galima su įprastu vandeniu ar specialiais jūros druskos tirpalais, galima įsipurkšti priešalerginio vaisto bei įsilašinti vaistų, skirtų akims, pvz. Allergodil. Visa tai akivaizdžiai palengvina alerginės slogos simptomus. Vėdinti kambarius geriau anksti rytais, vėlai vakarais arba lyjant lietui, nes tuomet žiedadulkių koncentracija ore yra gerokai mažesnė. 

Gydyti alergiją būtina

Kadangi kvėpavimo palengvinimui nemažai sergančių alergine sloga naudoja įvairius lašus nuo slogos, jie rizikuoja sužaloti nosies gleivinę. Ji sausėja, tampa jautri, vėliau išvešėja, tuo dar labiau apsunkindama kvėpavimą. Ant išburkusios gleivinės kaupiasi infekcijų sukėlėjai, kurie gali pažeisti nosį, gerklę, kvėpavimo takus. Gali vystytis sinusitai, faringitai, trachėjitai, bronchitai, plaučių uždegimai. 

Geroji žinia – naujas vaistas nuo alergijos

Turime gerų naujienų – pristatomas naujas saugus į nosį purškiamas vaistas, kuris greičiau ir efektyviau malšina alerginio rinito simptomus nei visi iki šiol prieinami vaistai. Jis skirtas suaugusių pacientų ir vyresnių nei 12 metų paauglių simptominio vidutinio sunkumo ir sunkaus sezoninio ir nuolatinio alerginio rinito gydymui. Į jo sudėtį įeina azelastino hidrochloridas ir flutikazono propionatas. Naujasis nosies purškalas dvigubai veiksmingiau nei šiuo metu labiausiai vartojami nosies steroidai sumažina visus alerginio rinito nosies simptomus (užgulimą, varvėjimą, čiaudulį ir niežėjimą) ir akių simptomus (ašarojimą, akių niežėjimą, paraudimą). Reikšmingas simptomų sumažėjimas pasiekiamas 6-iomis dienomis greičiau nei vartojant flutikazoną. Tinka visoms alerginio rinito formoms gydyti. Saugumas panašus, kaip vartojant pirmojo pasirinkimo vaistus (nosies steroidus). Tarptautinių ekspertų pripažintas didžiausia pažanga ir pasirinkimo vaistu alerginio rinito gydymui. Šį vaistą jau galite rasti vaistinėse ir įsigyti jį pateikę receptą.

Komentuoti