Sėklidės dangalų vandenė. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Sėklidės dangalų vandenė (hidrocelė) – tai skysčio susikaupimas tarp sėklidės dangalų lapelių. Simptomai: sėklidžių kapšelių padidėjimas įsitempusi kapšelio oda ir išsilyginusios raukšlės.

SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Sėklidės dangalų vandenė gali būti įgimta ir įgyta. Įgimta sėklidės vandenė – vaisiaus vystymosi sutrikimas. Sėklidžių užuomazga susidaro juosmens srityje, vaisiui augant sėklidės tempiamos į kapšelius, joms besileidžiant apie jas susidaro pilvaplėvės raukšlė, kuri apgaubia sėklides ir sudaro jos dangalus. Išlikus ryšiui tarp pilvo ertmės ir pilvaplėvės raukšlės, iš pilvo ertmės skystis gali patekti į kapšelį ir taip susidaro vandenė. Įgyta sėklidės vandenė – tai dėl sėklidės ar jos prielipo uždegimo, naviko, traumos atsiradęs skystis tarp sėklidės dangalų. Gali būti vandenė ir be aiškios priežasties.

Į viršų

Ligos eiga

Dažniausiai tai pasitaiko vaikams. Tėvai pastebi padidėjusias naujagimio vieną ar abi kapšelio puses. Apčiuopiamas tamprus, neskausmingas darinys. Kapšelio oda įtempta, raukšlės išlygintos. Kapšelio dydis gali keistis, jei išlieka ryšys tarp kapšelio ir pilvo ertmės, ryte paprastai kapšelis būna sumažėjęs (esant horizontalioje padėtyje skystis gali ištekėti į pilvo ertmę, vertikalioje padėtyje skystis sugrįžta). Iki dviejų metų amžiaus kanalas jungiantis kapšelį su pilvo ertme gali užakti ir vandenė išnyksta. Neužakus latakui, atliekama operacija. Jei sėklidės vandenė išsivysto dėl sėklidės traumos, uždegimo, naviko, gydant šias ligas vandenė dažniausiai išnyksta. Jei skysčio atsiradimo priežastis nenustatoma, atliekama operacija.

Į viršų

Veido tonikas ARGAN GOLD, 230 ml
Veido tonikas ARGAN GOLD, 230 ml
-50%
3.23 Eur 6.45 Eur
11.15 Lt 22.27 Lt
Kūno balzamas su UVA/UVB filtru,...
Kūno balzamas su UVA/UVB filtru, arganų aliejumi ir orchidėjų ekstraktu MINCER SPA, 200 ml
-50%
2.60 Eur 5.20 Eur
8.98 Lt 17.95 Lt
Dušo gelis su D-pantenoliu ir...
Dušo gelis su D-pantenoliu ir orchidėjų ekstraktu MINCER SPA, 200 ml
-50%
2.33 Eur 4.66 Eur
8.05 Lt 16.09 Lt