Nevaisingumas vyrų. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Vyrų nevaisingumas nėra savarankiška liga, o tik kitų ligų simptomas. Vyrų nevaisingumas gali būti dviejų tipų: lytinio akto impotencija ir apvaisinimo impotencija.
Šeima laikoma nevaisinga, kai moteris, gyvendama reguliarų lytinį gyvenimą, nevengdama nėštumo per 1 metus nepastoja. Apie 10-20% šeimų yra nevaisingos.

Medicininis gydymas

Nevaisingų vyrų gydymas priklauso nuo nevaisingumą sukėlusios priežasties ir yra kompleksinis. Vyrų nevaisingumą paprastai gydo urologai arba andrologai. Vyrui, kurio sperma yra pakitusi dėl uždegimo, skiriamas antibakterinis gydymas. Kai kuriuos lytinių organų defektus, kraujagyslių pakitimus galima gydyti chirurginiais metodais. Sutrikusi sėklidžių funkcija gydoma hormonais (androgenais, gonadotropinais). Kai vyro spermos kokybė yra kiek prastesnė nei normali, gali būti naudojama inseminacija (sutrumpintai vadinama IUI, kas reiškia spermos sušvirkštimą į gimdą). Kai yra sumažėjęs vyro vaisingumas, gali būti naudojamas ir apvaisinimas mėgintuvėlyje (ekstrakorporinis apvaisinimas). Vyrams, kurie turi erektilinę disfunkciją, gali padėti psichologo konsultacijos, potenciją gerinantys medikamentai (sildenafil), gali būti implantuojami įvairūs implantai. Vyrų erekcijos sutrikimai dar gali būti gydomi prostaglandino E1 analogais (alprostadilis). Jis naudojamas intrauretrinio gelio, miltelių ar injekcijų į akytkūnį pavidalu. Kai nevaisingo vyro išgydyti neįmanoma, o moteris vaisinga, galimas apvaisinimas donoro sperma. Tai atliekama tik specializuotose įstaigose, kur yra sukaupta, genetiškai ir kitais požiūriais ištirta donoro sperma. Vartojama natyvinė arba šaldyta donoro sperma.

Į viršų