Tulžies pūslės uždegimas. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Tulžies pūslės uždegimas (cholecistitas) – tai ūminis arba lėtinis bakterijų sukeltas uždegimas, kai tulžies pūslės sienelėje atsiranda uždegiminių pokyčių, kuriems progresuojant tulžies pūslėje susikaupia pūlių, ji gangrenuoja ar prakiūra.

SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Tulžies pūslės uždegimą sukelia bakterijos, dažniausiai – Esherichia coli, enterokokai, klebsielės, Clostridium perfringens, streptokokai, stafilokokai. Beveik visuomet cholecistitas išsivysto tulžies pūslės akmenlige sergantiems žmonėms. Akmenukai iš dalies ar visiškai sutrikdo normalų tulžies nutekėjimą iš pūslės, įstrigęs akmuo sutrikdo tulžies pūslės kraujotaką ir sukelia nekrozinius pokyčių, ir taip sudaromos palankios sąlygos prasidėti bakteriniam uždegimui. Retesniais atvejais tulžies uždegimas atsiranda be akmenligės – po operacijų, nudegimų, pilvo traumų, dėl sepsio, sergant vidurių šiltine, brucelioze, leptospiroze.

Į viršų

Ligos eiga

Pagrindinis tulžies pūslės uždegimo simptomas yra skausmas po dešiniuoju šonkaulių lanku, kartais plintantis į dešinį petį, mentę, į duobutę po krūtinkauliu, stiprėjantis giliai įkvepiant ar spaudžiant pilvą. Skausmo intensyvumas priklauso nuo uždegimo stiprumo. Taip pat atsiranda karščiavimas (sunkais atvejais – su šaltkrėčiu), pykinimas ir vėmimas (išsivėmus nepalengvėja), kartumas burnoje, apetito stoka, kartais būna gelta. Jei tulžies pūslės uždegimas nesunkus, tinkamai gydant skausmas, karščiavimas per kelias dienas išnyksta. Sergant sunkiu tulžies pūslės uždegimu, ypač jei atsiranda komplikacijų, gydymas gali užtrukti iki kelių savaičių. Lėtiniam cholecistitui būdingi pasikartojantys paūmėjimai.

Į viršų

Maisto papildas VIVAVIT Vivagastro,...
Maisto papildas VIVAVIT Vivagastro, 20kaps.
-40%
2.26 Eur 3.76 Eur
RAPHACHOLIN C ,30 dražetės
RAPHACHOLIN C ,30 dražetės
PIGU
3.18 Eur
ROWACHOL, 100 kaps.
ROWACHOL, 100 kaps.
PIGU
10.26 Eur

Gydytojai

Chirurgas, Pilvo chirurgas

Reitingas

Kretinga, Klaipėda

Onkologas, Proktologas, Pilvo chirurgas

Reitingas

Vilnius

Į viršų