Tulžies pūslės akmenligė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Tulžies pūslės akmenligė - tai tulžies pūslėje ar (ir) kepenų bei tulžies latakuose iš tulžies ingredientų susidarantys akmenys, kurie gali nesukelti jokių simptomų arba pasireikšti skausmo priepuoliais.

Patarimai ir profilaktika

Gydyti ligas, galinčias skatinti akmenligės vystymąsi, nutukimą. Rekomenduojama racionali, subalansuota mityba: kai nėra akmenligės – kad akmenų nesusidarytų, o jei yra – kad nesikartotų skausmo priepuoliai.
Rekomenduojama nevalgyti riebaus, aštraus, daug cholesterolio turinčio, sauso maisto, vartoti daugiau maistinių skaidulų turinčių produktų, vaisių, daržovių. Patartina valgyti 5-6 kartus per dieną, būtinai valgyti pusryčius (išsivalo tulžies pūslė, tulžis joje neužsistovi), gerti silpnai mineralizuotą mineralinį vandenį. Galima vartoti augalinių preparatų, į kurių sudėtį įeina ciberžolė, ugniažolė, smiltyninis šlamutis, mėta, jonažolė, petražolė. Rekomenduojama fizinė kultūra. Kadangi akmenligės priepuolį gali išprovokuoti darbas, susijęs su vibracija, kratymu, reiktų pagal galimybes jo vengti.

Į viršų