Opinis kolitas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Opinis kolitas – tai dėl nežinomų priežasčių atsiradęs lėtinis storosios žarnos uždegimas. Simptomai: tuštinimasis su krauju ir gleivėmis, pilvo skausmas, karščiavimas, pykinimas, vėmimas.

Ligos eiga

10-15 proc. žmonių opinis kolititas prasideda sunkia ūmine forma. Per 1-2 dienas atsiranda sunki klinika: viduriavimas daugiau kaip 10 kartų per dieną, išmatos skystos, kraujingos, ties išeinamąja anga atsiranda pūlinių. Prasideda sisteminės komplikacijos. Tokią klinikinę išraišką lemia organizmo pusiausvyros sutrikdymas dėl: vandens ir elektrolitų disbalanso; mitybos ir energetinės apykaitos sutrikimo.

Lėtinis opinis kolitas gali būti 2 formų: atkrintantis ir nuolat progresuojantis. Atkryčiams būdinga: gydant po ūminio priepolio pasiektas atoslūgis gali tęstis nuo kelių mėnesių iki metų ir ilgiau; atoslūgio laikotarpiu pacientai jaučiasi „beveik“ sveiki- tuštinasi 2-3 kartus per dieną skystesnėmis, bet be kraujo priemaišų išmatomis; ligos atkrytis dažniausiai pasireiškia kaip opinio kolito priepolis.

Nuolat progresuojantis opinis kolitas pasireiškia nuolat aktyvia eiga ir plitimu apimant visą storosios žarnos gleivinę; nepasiduoda gydymui; žmogus visą laiką jaučia simptomus: pilvo skausmas, viduriavimas su krauju, bendras silpnumas.

Į viršų