Opinis kolitas. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Opinis kolitas – tai dėl nežinomų priežasčių atsiradęs lėtinis storosios žarnos uždegimas. Simptomai: tuštinimasis su krauju ir gleivėmis, pilvo skausmas, karščiavimas, pykinimas, vėmimas.

SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Kitaip nei kitų kolitų, kurie gali atsirasti dėl infekcinių priežasčių, vaistų vartojimo, žarnyno kraujotakos sutrikimo, radiacinio apšvitinimo, opinio kolito priežastys yra neaiškios. Manoma, kad jo atsiradimas gali būti susijęs su tam tikrais organizmo imuninės sistemos sutrikimais. Įtakos turi ir genetinis paveldėjimas, todėl dažniau opiniu kolitu serga giminaičiai, šeimos nariai. Taip pat pastebėta, kad baltaodžiai serga dažniau nei juodaodžiai.

Į viršų

Ligos eiga

10-15 proc. žmonių opinis kolititas prasideda sunkia ūmine forma. Per 1-2 dienas atsiranda sunki klinika: viduriavimas daugiau kaip 10 kartų per dieną, išmatos skystos, kraujingos, ties išeinamąja anga atsiranda pūlinių. Prasideda sisteminės komplikacijos. Tokią klinikinę išraišką lemia organizmo pusiausvyros sutrikdymas dėl: vandens ir elektrolitų disbalanso; mitybos ir energetinės apykaitos sutrikimo.

Lėtinis opinis kolitas gali būti 2 formų: atkrintantis ir nuolat progresuojantis. Atkryčiams būdinga: gydant po ūminio priepolio pasiektas atoslūgis gali tęstis nuo kelių mėnesių iki metų ir ilgiau; atoslūgio laikotarpiu pacientai jaučiasi „beveik“ sveiki- tuštinasi 2-3 kartus per dieną skystesnėmis, bet be kraujo priemaišų išmatomis; ligos atkrytis dažniausiai pasireiškia kaip opinio kolito priepolis.

Nuolat progresuojantis opinis kolitas pasireiškia nuolat aktyvia eiga ir plitimu apimant visą storosios žarnos gleivinę; nepasiduoda gydymui; žmogus visą laiką jaučia simptomus: pilvo skausmas, viduriavimas su krauju, bendras silpnumas.

Į viršų

Gydytojai

Pilvo chirurgas, Koloproktologas

Reitingas

Vilnius

Pilvo chirurgas, Endoskopuotojas, Koloproktologas

Klaipėda

Pilvo chirurgas, Endoskopuotojas, Koloproktologas

Šiauliai, Vilnius

Į viršų