Krono liga. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Krono liga – tai lėtinė žarnyno liga, kuriai būdingas uždegimas, pažeidžiantis ne tik paviršinius, bet ir giliuosius žarnos sienelės sluoksnius. Nors uždegiminių pakitimų ar opų gali atsirasti bet kurioje žarnyno vietoje nuo burnos iki išangės, tačiau dažniausiai pažeidžiama plonosios žarnos galinė ir storosios žarnos pradinė dalis. Be to, būdingas segmentinis pažeidimas – kai uždegimas apima ne visą žarną, o tik kai kurias jos dalis.

Ligos eiga

Krono liga gali pažeisti bet kurią virškinimo trakto dalį, tačiau būdingiausia pažeidimo vieta yra klubinė ir akloji žarna. Šios ligos eiga gali būti lėtinė ir recidyvinė (atsikartojanti). Dažniausiai paūmėjimai kaitaliojasi su remisijomis (laikinas pasveikimas).

Lengva-vidutinė ligos forma pasireiškia nežymiais klinikiniais simptomais. Vidutinė-sunki ligos forma- neveiksmingas įprastinis lengvos formos gydymas, atsiranda karščiavimas, anemija, svorio kritimas, pykinimas, vėmimas. Sunki ligos forma- būdingas intensyvus karščiavimas, pilvo skausmas, vėmimas, žarnų nepraeinamumas, ryškus svorio kritimas.

Į viršų

Gydytojai

Gastroenterologas, Echoskopuotojas, Endoskopuotojas

Reitingas

Vilnius

Gastroenterologas

Vilnius

Gastroenterologas

Reitingas

Vilnius

Į viršų