Hemorojus. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Hemorojus – tai išangės kraujagyslinių audinių išvešėjimas, išsiplėtimas. Hemorojus skirstomas į vidinį (kai hemorojiniai mazgai yra išangės kanalo viduje, padengti gleivine) ir išorinį (kai hemorojiniai mazgai yra po oda aplink išangę).

Hemorojaus SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Hemorojaus atsiradimą skatina vidurių užkietėjimas, dažnas stanginimasis tuštinantis, nėštumas, venų vožtuvų nepakankamumas, ilgalaikis sėdimas ar stovimas darbas, sunkumų kilnojimas. Kartais hemorojinių mazgų atsiranda, net kai nėra šių faktorių. Taip pat įtakos turi paveldimumas, vyresnis amžius, antsvoris. Vyrai serga 2 kartus dažniau nei moterys.

Į viršų

Ligos eiga

Pagrindiniai hemorojaus simptomai yra kraujavimas ir hemorojinių mazgų iškritimas. Dažniausiai pasirodo nedidelis šviežio kraujo kiekis tuštinimosi pabaigoje, ypač jei išmatos kietos, stanginamasi. Ligai progresuojant, kraujo pasirodymas gali būti nesusijęs su tuštinimusi. Kitas simptomas – hemorojinių mazgų iškritimas pro išangę: iš pradžių hemorojinis mazgas išsikiša pro išangę tik tuštinantis ir po to savaime sugrįžta, vėliau tai tampa nuolatiniu požymiu. Taip pat gali varginti išangės niežulys, skausmingumas, išskyros iš išangės. Hemorojus nėra gyvybei pavojinga liga, paskyrus gydymą, simptomai dažnai praeina per kelias dienas, tačiau jie linkę kartotis.

Vidinis hemarojus būna keturių laipsnių:

  • I laipsnio - vidiniai hemarojiniai mazgai šiek tiek padidėję.
  • II laipsnio - vidiniai hemarojiniai mazgai tuštinantis iškrenta į išorę, bet spontaniškai sugrįžta.
  • III laipsnio - vidiniai hemarojiniai mazgai tuštinantis iškrenta, bet grąžinami tik ranka.
  • IV laipsnio - vidiniai hemarojiniai mazgai iškritę ir jų grąžinti atgal neįmanoma.

Į viršų

Gydytojai

Chirurgas, Proktologas, Pilvo chirurgas

Reitingas

Vilnius

Pilvo chirurgas

Vilnius

Proktologas, Pilvo chirurgas

Reitingas

Vilnius

Į viršų