Dispepsija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Dispepsija – tai viršutinės vidurinės pilvo dalies (epigastriumo) skausmas ar diskomfortas, pasireiškiantis dėl blogo virškinimo. Diskomfortas apima tokius simptomus kaip ankstyvas sotumo jausmas, pilnumo jausmas viršutinėje pilvo dalyje, pykinimas, pilvo pūtimas.

Patarimai ir profilaktika

Norint išvengti dispepsijos, reikia vengti veiksnių, iššaukiančių jos simptomus: nepersivalgyti, valgyti ne rečiau kaip kas 4 valandas ir visada papusryčiauti, vakarais pavalgyti likus mažiausiai 3 valandoms iki miego, valgant išgerti mažiausiai stiklinę skysčių, subalansuoti mitybą, kad organizmas gautų pakankamai cinko, vitamino C, B grupės vitaminų, nevalgyti produktų, kurie blogai pasisavinami, vengti stresų, vyresnio amžiaus žmonėms reguliariai vartoti polivitaminų ir mineralų papildus, tuo pačiu metu nevalgyti nesuderinamų maisto produktų, ką tik pavalgius, nedirbti fizinio darbo.
Visiems rūkantiems pacientams, kuriuos vargina dispepsija, patartina mesti rūkyti. Jei įmanoma, liautis vartoti vaistus, kurie gali sukelti virškinamojo trakto pažeidimus. Taip pat reikėtų vengti maisto produktų, kurie sustiprina dispepsiją. Dispepsiją gali sustiprinti stresas, nerimas ar depresija, todėl šiuos veiksnius reikėtų išmokti valdyti.

Į viršų