Dirglios žarnos sindromas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Dirglios žarnos sindromas (kartais vadinamas dirgliosios žarnos sindromas) – tai funkcinis žarnyno motorikos sutrikimas, pasireiškiantis pilvo skausmu ir tuštinimosi sutrikimais. Simptomai: pilvo skausmas, pilvo pūtimas, dažnas tuštinimasis, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas.

Patarimai ir profilaktika

Specifinių profilaktikos priemonių nėra. Svarbu yra anksti diagnozuoti ir laiku pradėti adekvatų gydymą. Atkreipti dėmesį į racionalią mitybą, sveiką gyvenimo būdą, tinkamą darbo ir poilsio režimą.

Dirglios žarnos sindromas – tai liga, kurios gydymas labai priklauso nuo paties ligonio, jo požiūrio į ligą ir aplinkos faktorių. Savijautai nemažai įtakos turi maistas, todėl reikėtų atsisakyti nemalonius pojūčius provokuojančių produktų (riebaus maisto, pieno, kavos, alkoholio ar kt.), vartoti daugiau ląstelienos (sėlenų, pataisų žiedadulkių). Jei vargina viduriavimas, vartojamas mažiau skaidulų turintis maistas. Esant vidurių užkietėjimui, reiktų vartoti daugiau skysčių, vaisių ir daržovių, patartina sportuoti. Skausmą gali sumažinti ramunėlių, mėtų, rozmarino arbata, valerijonas. Liga dažnai paūmėja dėl streso. Tokiu atveju gali padėti psichoterapija, refleksoterapija, aromaterapija, kitos relaksacinės priemonės.
 

Į viršų