Vilko gomurys. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Tai įgimtas gomurio ir alveolinės ataugos nesuaugimas. Kūdikis gimsta su anatominiu gomurio vientisumo defektu. Jis gali būti savarankiškas ar kartu su viršutinės lūpos nesuaugimu.

Ligos eiga

Įgimti lūpos, alveolinės ataugos ir gomurio nesuaugimai yra viena dažniausių įgimtų anomalijų. Mūsų šalyje su šia yda gimsta vienas iš 700-800 naujagimių. Dažniausiai apsigimimas pasitaiko berniukams (iki 70 proc.).
Skiriamos kelios gomurio nesuaugimo formos: liežuvėlio nesuaugimas, minkštojo gomurio nesuaugimas, minkštojo ir kietojo gomurio dalinis ar visiškas nesuaugimas, kiaurinis lūpos, viršutinio žandikaulio alveolinės ataugos ir gomurio nesuaugimas. Dažnesni vienpusiai lūpos ir gomurio nesuaugimai, o tarp jų daug dažniau pasitaiko kairės pusės nesuaugimų. Kartu su lūpos ir gomurio nesuaugimu būna didesnių ar mažesnių nosies anatominių pakitimų. Didžiausios lūpos ir nosies deformacijos būna tuomet, kai yra abipusis visiškas lūpos, alveolinės ataugos ir gomurio nesuaugimas. Dėl gomurio ir lūpos defekto kūdikis blogai čiulpia (nesusidaro vakuumas), dažnai springsta, tankiai ir paviršutiniškai kvėpuoja, o dėl blogos mitybos atsilieka kūno masės augimas, ir vaiko vystymasis. Mažylis pradeda vėliau kalbėti, jo kalba netaisyklinga, švepluoja. Vaiko būklė priklauso nuo lūpos, alveolinės ataugos ir gomurio pažeidimo laipsnio, vietos. Kuo didesnis defektas, tuo sunkiau mažyliui adaptuotis prie jį supančios aplinkos, jis blogiau valgo, vystosi, greičiau suserga įvairiomis ligomis.

Į viršų