Vaikų vėmimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Pykinimas ir vėmimas – dažnai pasitaikantis simptomas vaikams, dažniausiai lydintis nesunkius, neilgai trunkančius virusinius susirgimus. Dažniausiai vaikų vėmimas praeina negydant, tačiau svarbu žinoti kuomet reikia kreiptis pas gydytoją.

Priežastys

Vaikų vėmimo priežastys

Vėmimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Įvairioms vaikų amžiaus grupėms būdingos skirtingos vėmimo priežastys. Aptarkime dažniausiai pasitaikančias vėmimo priežastis:

  • Naujagimiai ir kūdikiai. Kartais gali būti sunku atskirti ar Jūsų mažylis vemia ar atpylinėja. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją – jis nustatys ar tai yra vėmimas ir paskirs gydymą jeigu jis yra reikalingas. Naujagimių ir kūdikių vėmimas – gali būti grėsmingų būklių simptomas ir visuomet vemiantį mažylį būtina nuodugniai ištirti. Naujagimiai ir kūdikiai gali vemti dėl skrandžio pyliorinės dalies susiaurėjimo ar dėl žarnyno obstrukcijos. Kūdikiai taip pat gali vemti dėl žarnyno bei kitų infekcijų. Jeigu Jūsų mažylis pradėjo karščiuoti iki 38°C ir daugiau, bei kartu atsirado vėmimas, reikėtų kreiptis į gydytoją.
  • Vaikai dažniausiai vemia dėl infekcinių žarnyno susirgimų, dažniausiai sukeliamų virusų. Dažniausia vėmimo priežastis – infekcinis gastroenteritas. Vėmimas sergant gastroenteritu dažniausiai prasideda staiga ir praeina per 24 valandas. Infekciniam gastroenteritui būdingi ir kiti simptomai – pykinimas, viduriavimas, karščiavimas, pilvo skausmas. Rečiau pasitaikančios vaikų vėmimo priežastys – tai maisto intoksikacija, žarnyno obstrukcija.
  • Paaugliams dažniausiai vėmimą sukelia apsinuodijimas maistu ar cheminėmis medžiagomis (alkoholiu), infekciniai žarnyno susirgimai. Vėmimą taip pat gali sukelti ūmus apendicitas, ūmus kasos uždegimas (pankreatitas). Paauglystėje gana dažnai pasitaikanti vėmimo priežastis yra bulimija. Vemti taip pat gali nėščios paauglės.
Yra ciklinis (periodinis) acetoneminis vėmimas.

Į viršų

Gydytojai

Šeimos gydytojas, Pediatras, Vaikų ligų gydytojas

Reitingas

Vilnius

Pediatras, Otorinolaringologas

Vilnius

Onkologas, Mamologas

Reitingas

Vilnius

Į viršų