Vaikų vėmimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Pykinimas ir vėmimas – dažnai pasitaikantis simptomas vaikams, dažniausiai lydintis nesunkius, neilgai trunkančius virusinius susirgimus. Dažniausiai vaikų vėmimas praeina negydant, tačiau svarbu žinoti kuomet reikia kreiptis pas gydytoją.

Medicininis gydymas

Jeigu Jūsų mažylis dehidratuotas, gydytojas rekomenduos peroralinę rehidraciją. Tai specialūs tirpalai, vartojami vandens ir elektrolitų netektam kiekiui kompensuoti. Jų sudėtyje yra gliukozės, ir elektrolitų (natrio, kalio, chloro), kurie vemiant prarandami. Arbatos, vaisių sultys bei kiti gėrimai dehidratuotam vaikui yra nerekomenduojami. Nebandykite rehidracijos tirpalų gamintis patys.

Vėmimą slopinantys medikamentai (metoklopramidas ir kt.) vadinami antiemetikais. Šie vaistai gali būti vartojami tik esant tam tikroms situacijoms. Jų skyrimą kontroliuoja gydytojas. Niekuomet neduokite vėmimą slopinančių vaistų savo vaikui prieš tai nepasikonsultavę su gydytoju.

Kai kuriais atvejais gali prireikti ir chirurginio gydymo, jei vėmimas kyla dėl skrandžio pyliorinės dalies susiaurėjimo ar žarnyno obstrukcijos.

Į viršų

Gydytojai

Pediatras, Otorinolaringologas

Vilnius

Šeimos gydytojas, Pediatras, Vaikų ligų gydytojas

Reitingas

Vilnius

Onkologas, Mamologas

Reitingas

Vilnius

Į viršų