Vaikų pilvo skausmai. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Pilvo skausmas – dažniausias virškinimo sistemos sutrikimų simptomas vaikų amžiuje. Pilvo skausmu vadiname bet kokį skausmą, kuris juntamas srityje žemiau šonkaulių iki klubakaulio. Vaikų pilvo skausmai skiriasi nuo suaugusiųjų. Vaikui pilvą gali skaudėti dėl daugybės priežasčių (ciklinio vėmimo, kirmėlių, sergant kai kuriomis ligomis), kurios nebūdingos suaugusiesiems.

Patarimai ir profilaktika

Pilvo skausmai gali būti ir nesusiję su jokiomis rimtesnėmis ligomis. Nemaloniais pojūčiais gali skųstis ir vaisių ar uogų apsivalgę, nereguliariai, nekokybišku maistu besimaitinantys vaikai. Todėl labai svarbu tinkamas ir reguliarus vaiko maitinimas. Maitinti reikia ne mažiau kaip 3 kartus per dieną.

Žarnyno motorikos sutrikimus ir spazmus gali sukelti ir neigiamos emocijos. Pavyzdžiui, vaikui gali skaudėti pilvą neišmokus pamokos, baiminantis tėvų reakcijos į gautą blogą pažymį ir t.t. Siekiant tokius jautrius vaikus apsaugoti nuo pilvo skausmų, reikėtų pasirūpinti, kad jie ramiai gyventų, nepervargtų, deramai pailsėtų ir išsimiegotų.

Patariama kūdikį iki vienerių metų amžiaus reguliariai vežti pas gydytoją. Taip visos ligos bus pastebimos greičiau ir tai leis jas nedelsiant gydyti.

Į viršų