Raudonukė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Raudonukė (lot.rubeola) – tai ūminė infekcinė liga, kuri pasireiškia trumpalaikiu karščiavimu, padidėjusiais pakaušio, užausiniais ir kaklo limfmazgiais, odos bėrimu ar įgimtais defektais kūdikiui, gimusiam iš ankstyvais nėštumo mėnesiais infekuotos motinos.

Patarimai ir profilaktika

  • Jei vaikas serga raudonuke, izoliuoti jo nebūtina. Reikėtų įspėti moteris, kurios gali turėti kontaktų su sergančiuoju, nes ši infekcija pavojinga nėščiosioms.
  • Vaikai nuo raudonukės skiepijami kombinuotu gyvuoju virusų skiepu. Jo sudėtyje yra trijų rūšių susilpnintų virusų: tymų, kiaulytės ir raudonukės (angl. Measles, Mumps, Rubeola), todėl vakcina vadinama MMR. Pirma dozė skiriama 15-16,5 mėn., o antroji MMR vakcijos dozė įskiepijama 6-7 metų vaikams arba paaugliams (Lietuvoje – 12 metų vaikams).
  • Moterims, kurios planuoja turėti vaikų, reikėtų pasitikrinti, ar yra susidaręs imunitetas raudonukei, t.y. ar jos sirgo šia liga. Jis nustatomas, atlikus kraujo tyrimą. Jei imuniteto nėra ar jis nepakankamas, reikėtų pasiskiepyti. Moteris turėtų įsitikinti, kad nėra nėščia, ir 3 mėnesius po vakcinacijos naudoti patikimas kontraceptines priemones.

Į viršų