Žemas kraujo spaudimas (hipotenzija, hipotonija). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Hipotenzija (hipotonija) – neįprastai žemas kraujo spaudimas sumažėjus kraujagyslių ir raumenų įtampai. Dėl to labai sumažėja venų veiklumas, sulėtėja kraujo apytaka ir labai sumažėja bendrasis organizmo tonusas. Žmogus jaučiasi mieguistas ir vangus.

Ligos eiga

Hipotenzija pasireiškia nuolatiniu nuovargiu, mieguistumu. Jai būdingas mitybos nepakankamumas, bendroji adinamija, sumažėjęs darbingumas, sutrikęs gebėjimas susikaupti, širdies veiklos sutrikimai, depresija, sumažėjęs lytinis potraukis, galvos bei sąnarių skausmas, zvimbimas ausyse, vidinis nerimas, sutrikęs miegas, šaltos rankos ir kojos, galvos svaigimas keliantis iš lovos ar lenkiantis, aptemimas ir mirgėjimas akyse, ortostatinis kolapsas, alpulys, dusulys. Virškinimo organai į vangią kraujotaką reaguoja pykinimu, apetito stoka, sunkumu skrandyje.
Be to, jie yra labai priklausomi nuo metų laikų bei orų pokyčių. Daugumos jų organizmas neigiamai reaguoja ir į atmosferos slėgio, temperatūros, oro drėgnumo pokyčius. Hipotonikai geriau jaučiasi šaltomis dienomis. Paros metas taip pat turi įtakos. Šie žmonės dažniausiai atsikelia vangūs, nepailsėję ir visiškai „prabunda” tik praėjus keletui valandų. Dienos viduryje jų gyvybinis tonusas stipriai sumažėja, ir padidėja jau tik vakarop.
Moteris, sergančias hipotonija, dažniausiai kamuoja silpnumas, mieguistumas, greitas nuovargis, galvos svaigimas, oro trūkumas ir dėl to pasireiškiantis nuolatinis žiovulys. Gali padidėti dirglumas, nervingumas, padažnėti pulsas, ypač dirbant fizinį darbą. Organizmas gali netoleruoti karščio ir šalčio. Pasitaiko net alpimų. Dažnai skauda galvą.

Į viršų