Kojų trofinės opos. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Trofinės opos – atsivėrusios „gyvos" žaizdos kojų blauzdose. Tai ilgai gyjantis odos vientisumo pažeidimas, sukeliantis antrines infekcijas (bakterines, grybelines ar virusines), audinių nekrozę.

Patarimai ir profilaktika

Nelaukite, kol opos išplis, pradės šlapiuoti ir supūliuos, nes tada gydymas gali būti ilgas ir skausmingas! Venkite ilgai sėdėti ir stovėti. Nėščiosios nuo pirmo nėštumo mėnesio privalo mūvėti profilaktines kompresines kojines ar pėdkelnes. Sveikai maitinkitės, kontroliuokite svorį, aktyviai gyvenkite. Nešiokite sveiką patogią avalynę: pakulnė 3–4 cm, pade pageidautinas supinatorius. Dirbdami sėdimą ar stovimą darbą, esant menkiausiai galimybei, pakelkite kojas horizontaliai, pajudinkite pėdas, kelių sąnarius. Pratimus kartokite ne rečiau kaip kas valandą. Ypač svarbu pasirūpinti kojomis prieš vykstant į kelionę autobusu ar lėktuvu, kai ilgesnį laiką tenka sėdėti. Visi dinaminiai pratimai, susiję su čiurnos ir kelio sąnarių judesiais, gerina veninę kraujotaką. Kelionių metu vartokite pakankamai skysčių, geriau be angliarūgštės. Renkitės drabužiais, kurie neveržtų pilvo ir blauzdų.
Pastebėjus veninio nepakankamumo požymius, būtina pasikonsultuoti su specialistu, kad būtų parinktas tinkamas gydymas. Kaip konservatyvaus gydymo metodai vartojami venotonikai, skiriamos antros klasės kompresinės kojinės. Šios priemonės pristabdo ligos progresavimą, silpnina ligos simptomus bei komplikacijų riziką, tačiau venų varikozės nepanaikina.

Į viršų

Gydytojai

Kardiologas

Reitingas

Vilnius

Kraujagyslių chirurgas

Reitingas

Vilnius

Į viršų