Aritmija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Aritmija – tai širdies ritmo sutrikimai. Nuolat susitraukdama ir išsiplėsdama širdis vienodu ritmu varinėja kraują. Bet koks šio ritmo dažnumo sutrikimas ir vadinamas aritmija.

Patarimai ir profilaktika

Norint išvengti širdies ritmo sutrikimo labai svarbi savalaikė gretutinių ligų diagnostika ir tinkamas gydymas.
Labai svarbu – sveikas gyvenimo būdas. Reikia laikytis darbo ir poilsio režimo, tausoti nervų sistemą, tinkamai maitintis, nenutukti. Taip pat būtina atsisakyti žalingų įpročių – rūkyti ir gerti svaigiuosius gėrimus. Alkoholis net sveikiems žmonėms dažnai sukelia širdies permušimus, bet kenčiantiesiems nuo aritmijos jis kur kas pavojingesnis.
Būtinas fizinis aktyvumas - širdies veiklos stimuliatorius.
Vartojant šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus, iš organizmo pašalinamas ir kalis. Kai jo stinga, atsiranda kur kas didesnė rizika susirgti aritmija. Todėl reikia vartoti tik gydytojo paskirtus vaistus, su juo pasitarti, ar nereikia papildomai gerti kalio ir magnio preparatų.
Širdis per minutę plaka vidutiniškai 70 kartų. Patikrinti, ar jos ritmas geras, galime matuodami pulsą ramybės būsenoje. Tereikia prieinamose vietose (ties riešu, kaklo arterija ar kitur) paskaičiuoti tvinksnius per minutę.
Kai kurie asmenys, pajutę nemalonius pojūčius širdies srityje, nusprendžia gydytis patys. Gana dažnai tokie žmonės pradeda bėgioti, praustis šaltu vandeniu, apsitrinti sniegu ar maudytis bet kokiu oru. Tačiau esant polinkiui į aritmiją tokios procedūros draudžiamos.

Į viršų