Krūtų sumažinimas (redukcija). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Krūtų mažinimas yra chirurginė operacija, kuri padeda sumažinti dideles krūtis ir/ar pakeisti jų formą pašalinant nereikalingą krūtų odą ir po ja esantį audinį. Ja taip pat galima sumažinti areolą (tamsiai rusvos odos plotelį apie spenelį).

Medicininis gydymas

Moteriai, galvojančiai apie krūtų sumažinimo operaciją, pirmiausia būtina pasikonsultuoti su plastikos chirurgu. Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir plastikos chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą pooperacinį rezultatą. Todėl pacientė turi atvirai išsakyti savo lūkesčius dėl geresnės išvaizdos ir savijautos po operacijos.

Krūtų dydis, forma ir elastingumas, ligos istorija ir kiti veiksniai įtakoja krūtų mažinimo operacijos galimą apimtį bei pooperacinius rezultatus. Paprastai daromi horizontalūs ir vertikalūs pjūviai pagal natūralų krūtų kontūrą. Taip pat paprastai daromas vertikalus raktaskylės formos pjūvis apie areolą, leidžiantis pakeisti spenelio vietą, o krūtyje daromi pjūviai išpjovimo plotui ir naujai spenelio vietai nustatyti. Nuo krūtų šonų ir apie areolą pašalinami nereikalingas audinys, riebalai ir oda. Tada spenelis, areola ir po jais esantis audinys perkeliami aukščiau į naują padėtį. Jei krūtys labai didelės, chirurgas gali visiškai atskirti spenelį prieš perkeldamas į naują vietą. Pakeitus spenelio vietą, abiejų krūtų pusių oda tempiama žemyn ir apie areolą sujungiama – krūtis reformuojama. Pjūviai susiuvami. Operacija trunka apie tris valandas ir ilgiau.

Po operacijos jaučiamą skausmą galima lengvai numalšinti vaistais. Skausmas, paprastai, trunka dieną ar dvi. Jei krūtys buvo sutvarstytos, po kelių dienų ar jau kitą dieną tvarsčiai bus pakeisti chirurgine liemenėle. Po kelių dienų (ar vėliau) ištraukiami siūlai. Nors plastikos chirurgas labai stengiasi, kad randai būtų kuo mažiau matomi, vis dėlto nepavyksta jų išvengti. Dažniausiai randai mažėja palaipsniui, kol tampa vos įžiūrimi. Nedidelis krūtų patinimas po operacijos greitai atslūgsta, jos vėl atgauna normalią spalvą. Kurį laiką Jūsų speneliai gali būti nejautrūs, tačiau dažniausiai šis reiškinys po kai kurio laiko pranyksta.

Į viršų