Krūtų padidinimas (augmentacija). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Krūtų padidinimas, augmentacija – tai chirurginė operacija, kurios metu yra pakeičiamas moters krūtų dydis, forma bei pilnumas. Plastikos chirurgas operacijos metu į suformuotą kišenę po pieno liauka ar po raumeniu įdeda silikonu ar fiziologiniu tirpalu užpildytus krūtų implantus.

Komplikacijos

Kiekvienais metais pasaulyje sėkmingai atliekama tūkstančiai krūtų padidinimo operacijų. Pagal ASPS duomenis vien JAV 2011 metais buvo atlikta 307 190 tūkstančių krūtų padidinimo operacijų. Nepaisant to, Jūs turite žinoti apie galimas krūtų padidinimo operacijos rizikas ir komplikacijas. Krūtų padidinimo operacijos galimas komplikacijas ir rizikas Jums turi išsamiai paaiškinti plastikos chirurgas.

Yra nedidelė tikimybė, kad Jūsų kūnas nepriims implantų. Dėl krūtinės ląstos traumos, o kartais ir dėl neaiškios priežasties, implantai gali trūkti. Dažniausiai pirmuosius dešimt metų problemų dėl implantų trūkimo neiškyla, o daugelio praktikuojančių chirurgų nuomone, problemų dėl implanto trūkimo atsiranda po 17-20 metų. Tokiu atveju reikalinga pakartotinė operacija implantui pašalinti ar pakeisti nauju. Šalia implantų gali susiformuoti cista, dėl kurios gali pradėti kauptis skysčiai, dėl ko gali būti reikalingas punktavimas su adata ar net implantų pašalinimas. Po operacijos apie implantus ar ties pjūvio vieta gali prasidėti kraujavimas. Jei dėl didelio randėjimo ar kapsulės susitraukimo krūtys labai sukietėja, gali prireikti papildomos operacijos krūtims suminkštinti. Krūties ir spenelio jautrumas po operacijos gali nepakisti, sumažėti arba padidėti. Kartais implantas gali išjudėti iš savo pirminės vietos, suteikdamas krūčiai neįprastą formą, arba implanto kraštai gali tapti matomi pro odą. Tokiu atveju taip pat reikalinga papildoma chirurginė korekcija (operacija). Taip pat gali atsirasti ir kitų komplikacijų, apie kurias gydytojas Jums turi paaiškinti kaip įmanoma išsamiau. Komplikacijų riziką galima sumažinti griežtai laikantis gydytojo patarimų dėl pooperacinės priežiūros.

Į viršų