Apatinių vokų plastika (blefaroplastika). Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Apatinių vokų plastika (blefaroplastika) yra suprantama kaip odos pertekliaus, raumenų ir riebalų maišelių pašalinimas iš vokų. Ši operacija grąžina akims žvalumą, padaro jas jaunesnes. Paprastai vokų plastikos operacija yra atliekama abiejose pusėse, išsaugant simetriškumą. Operacija gali būti atliekama tik vienoje pusėje, jeigu yra tam tikra vokų patologija ir yra siekiama ją pašalinti. Apatinių vokų plastinė operacija yra daug sudėtingesnė nei viršutinių vokų plastika.

Priežastys

Akių vokų oda yra pati ploniausia, todėl šioje srityje greičiausiai atsiranda raukšlių. Veido odos senėjimą įtakoja daugelis veiksnių, tarp kurių yra ir gyvenimo būdas, saulės poveikis, kasdieninis stresas, gravitacijos jėga, genetinis faktorius, įvairūs susirgimai ir pan. Veido senėjimo procesas yra neišvengiamas.

Apatiniuose vokuose atsiranda odos perteklius, apatiniai vokai tampa pabrinkę, susiformuoja „maišeliai“ po akimis, išryškėja daug smulkių raukšlių. Gali atsirasti kaklo, nugaros skausmai, sutrikti rega, atsirasti paraudimų ar žaizdelių akių odos klostėse. Susiformuoja pavargusių ir liūdnų akių įvaizdis, kurio moterims negali paslėpti net ir tobulai atliktas makiažas. Visus šiuos nepatogumas gali pašalinti apatinių vokų plastinė operacija – blefaroplastika.

Į viršų

Ligos eiga

Kiekvienas asmuo sensta skirtingai. Vieniems raukšlės išryškėja anksčiau, kitiems – vėliau. Vieni iš pirmųjų veido senėjimo požymių – odos padribimas, antakių pasmukimas, riebalų maišelių susiformavimas aplink akis.

Į viršų

Antiperspirantas DRICLOR, 20 ml
Antiperspirantas DRICLOR, 20 ml
-40%
6.50 Eur 10.83 Eur
22.44 Lt 37.39 Lt
Putos kūdikių vonelėms SEBAMED...
Putos kūdikių vonelėms SEBAMED BABY, 200 ml
-40%
4.06 Eur 6.76 Eur
14.02 Lt 23.34 Lt
Šampūnas vaikams su šlamučių...
Šampūnas vaikams su šlamučių ekstraktu BALANCE, 200 ml
-40%
1.91 Eur 3.18 Eur
6.59 Lt 10.98 Lt

Gydytojai

Gediminas Rauba

Plastikos chirurgas, Chirurgas

Vilnius

doc. med. dr. Mindaugas Minderis

Plastikos chirurgas, Chirurgas

Vilnius

Tigran Zotov

Plastikos chirurgas

Vilnius

Į viršų