Apatinių vokų plastika (blefaroplastika)


Apatinių vokų plastika (blefaroplastika) yra suprantama kaip odos pertekliaus, raumenų ir riebalų maišelių pašalinimas iš vokų. Ši operacija grąžina akims žvalumą, padaro jas jaunesnes. Paprastai vokų plastikos operacija yra atliekama abiejose pusėse, išsaugant simetriškumą. Operacija gali būti atliekama tik vienoje pusėje, jeigu yra tam tikra vokų patologija ir yra siekiama ją pašalinti. Apatinių vokų plastinė operacija yra daug sudėtingesnė nei viršutinių vokų plastika.

Priežastys

Akių vokų oda yra pati ploniausia, todėl šioje srityje greičiausiai atsiranda raukšlių. Veido odos senėjimą įtakoja daugelis veiksnių, tarp kurių yra ir gyvenimo būdas, saulės poveikis, kasdieninis stresas, gravitacijos jėga, genetinis faktorius, įvairūs susirgimai ir pan. Veido senėjimo procesas yra neišvengiamas.

Apatiniuose vokuose atsiranda odos perteklius, apatiniai vokai tampa pabrinkę, susiformuoja „maišeliai“ po akimis, išryškėja daug smulkių raukšlių. Gali atsirasti kaklo, nugaros skausmai, sutrikti rega, atsirasti paraudimų ar žaizdelių akių odos klostėse. Susiformuoja pavargusių ir liūdnų akių įvaizdis, kurio moterims negali paslėpti net ir tobulai atliktas makiažas. Visus šiuos nepatogumas gali pašalinti apatinių vokų plastinė operacija – blefaroplastika.

Į viršų

Ligos eiga

Kiekvienas asmuo sensta skirtingai. Vieniems raukšlės išryškėja anksčiau, kitiems – vėliau. Vieni iš pirmųjų veido senėjimo požymių – odos padribimas, antakių pasmukimas, riebalų maišelių susiformavimas aplink akis.

Į viršų

Tyrimas

Asmeniui, galvojančiam apie vokų plastikos operaciją, pirmiausia būtina pasikonsultuoti su plastikos chirurgu. Optimaliam operacijos rezultatui pasiekti svarbus paciento ir plastikos chirurgo vienodas supratimas apie laukiamą pooperacinį rezultatą. Todėl pacientas turi atvirai išsakyti savo lūkesčius dėl geresnės išvaizdos ir savijautos po operacijos. Plastikos chirurgas po Jūsų apžiūros turi paaiškinti, kokie kiti veiksniai turi įtakos sprendimams dėl operacijos – tokie kaip amžius, bendrasis veido odos tonusas (stangrumas), vokų būklė ir kt. Atminkite, kad visi šie ir kiti chirurgo nurodyti veiksniai įtakoja vokų plastikos operacijos galimą apimtį bei pooperacinius rezultatus. Per pirmąjį vizitą plastikos chirurgas turėtų Jums paaiškinti konkretaus Jūsų atvejo specifines detales, taip pat naudojamą chirurginę techniką, nuskausminimą, kur bus atliekama operacija ir kokie gali būti rezultatai, rizikos bei komplikacijos.

Į viršų

Medicininis gydymas

Apatinio voko operacija gali būti atliekama dviem būdais – išoriniu arba vidiniu. Operaciją atliekant išoriniu būdu plastikos chirurgas atkelia susiraukšlėjusią odą ir sferinį raumenį (arba tik odą), pašalina riebalinius maišelius. Tam tikrais atvejais riebalų maišeliai gali būti nepašalinami. Riebalų maišeliai iš apatinio voko pašalinami per pjūvį, kuris atliekamas išoriniame voko paviršiuje iškart po blakstienomis arba per pjūvį iš vidinio voko paviršiaus. Tam tikrais atvejais šalinamas tik išorinis riebalų maišelis, o vidinis ir išorinis gali būti paslepiami po skruosto – žando odos raukšle (tai yra natūraliose raukšlėse).

Atliekant apatinių vokų plastiką kaip taisyklė kartu patempiamas ir voko raištis. Voko raiščio plastika ne tik palengvina žaizdos gijimą, apsaugo nuo pooperacinės komplikacijos (apatinio voko išvirtimo dėl randėjimo), bet ir nežymiai patempia, pajaunina veidą, išlygindama naso-labialines (nosies-lūpų) raukšles. Tais atvejais, kai paciento nekamuoja odos ar raumens perteklius, riebalinius maišelius galima pašalinti arba paskirstyti pro junginę – vidinį voko paviršių. Atliekant operaciją tokiu būdu nelieka jokių pjūvių išorėje. Atliekant apatinių vokų plastikos operaciją, paprastai, taikoma bendrinė nejautra, Jūs miegosite per visą operaciją.

Po šios operacijos veidas tampa akivaizdžiai jaunesnis. Kadangi vokų oda visame žmogaus kūne yra ploniausia, kraujagyslių tinklas yra pats tankiausias, prieš operaciją būtina atlikti kraujo tyrimus. Po dviejų savaičių randai tampa sunkiai įžiūrimi. Esant būtinybei, operacijos metu gali būti pašalinamas vidinis ir vidurinis riebalų maišelis. Operacija trunka apie 2 – 3 valandas, priklausomai nuo operacijos apimties, bei nuo to ar bus operuojami tik viršutiniai, ar kartu ir apatiniai vokai. Operacijos apimtį lemia Jūsų pageidaujami pokyčiai ir plastikos chirurgo sprendimas. Po operacijos vokai patinsta ir atsiranda mėlynių (poodinės kraujosruvos). Siekiant to išvengti, po operacijos rekomenduojama dėti šaltį aplink akis pirmąsias 24 – 48 valandas. Dėl patinimo gali būti sunku užsimerkti, dėl ko vargina akių sausumas, kuris pašalinamas dirbtinėmis ašaromis ar tepalais. Po operacijos pirmas kelias savaites akys gali būti jautresnės nei įprastai šviesai, vėjui, todėl rekomenduojami akiniai nuo saulės. Pacientas paprastai gali grįžti į darbą po 7 – 10 dienų. Prieš ir po operacijos negalima rūkyti, girtauti. Per didelis stanginimasis, begalinis kosulys ir svorio kėlimas labai pakelia veninį slėgimą galvoje. Reikia gulėti truputį pakėlus galvūgalį. Geriausias gydymas yra ramybė. Todėl rekomenduotina riboti televizinių laidų žiūrėjimą.

Į viršų

Gydytojai

doc. med. dr. Mindaugas Minderis

Plastikos chirurgas, Chirurgas

Vilnius

med. dr. Vytautas Tutkus

Plastikos chirurgas, Chirurgas

Vilnius

Jonas Drąsutis

Plastikos chirurgas

Vilnius

Į viršų

Natūralus gydymas

Prieš apsisprendžiant apatinių vokų plastinei operacijai galima išbandyti įvairias kosmetologines procedūras, sveiką gyvenimo būdą.

Į viršų

Patarimai ir profilaktika

Kiekvienais metais pasaulyje sėkmingai atliekama tūkstančiai vokų plastikos operacijų. Nepaisant to, Jūs turite žinoti apie galimas vokų plastikos operacijos rizikas ir komplikacijas. Vokų plastikos operacijos galimas rizikas ir komplikacijas Jums turi išsamiai paaiškinti plastikos chirurgas.

Po apatinių vokų plastikos laikinai gali susilpnėti matymas, ir tai paprastai trunka iki kelių dienų. Labai retais atvejais gali patamsėti vokas, sumažėti jo elastingumas, kas gali sąlygoti tam tikro gydymo reikalingumą. Pooperacinės komplikacijos (ilgas gijimas, infekcija ar lokalinis kraujo susikaupimas) retos ir jas paprastai galima išgydyti. Jeigu per operaciją akies junginė nors trumpam išdžiūva, po operacijos gali atsirasti akies perštėjimas. Apatinio voko dislokacija (ektropija) gali atsirasti dėl per didelio randėjimo. Po operacijos gali atsirasti ir kitos komplikacijos, būdingos bet kokiai chirurginei operacijai. Komplikacijų riziką galima sumažinti griežtai laikantis gydytojo patarimų dėl pooperacinės priežiūros.

Į viršų

Tualetinis vanduo moterims JENNIFER...
Tualetinis vanduo moterims JENNIFER LOPEZ MY GLOW, 30ml
-40%
19.29 Eur 32.15 Eur
66.60 Lt 111.01 Lt
Kūno kremas DECUBAL CLINIC CREAM, 100g
Kūno kremas DECUBAL CLINIC CREAM, 100g
-40%
3.66 Eur 6.10 Eur
12.64 Lt 21.06 Lt
Kremas kūnui DECUBAL INTENSIVE...
Kremas kūnui DECUBAL INTENSIVE CREAM, 100 ml
-40%
6.92 Eur 11.53 Eur
23.89 Lt 39.81 Lt

Raktiniai žodžiai

Apatinių vokų plastika, Akių vokų plastika, Akių vokai, Apatiniai vokai, Apatinių vokų mažinimas, Plastinė chirurgija, Rekonstrukcinė chirurgija, Plastinė vokų operacija, Vitkus Clinic

SUSIJĘ STRAIPSNIAI