Makšties vėžys. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Makšties vėžys – tai piktybinis navikas, kuris atsiranda makštyje supiktybėjus makšties gleivinės ląstelėms. Tai retai pasitaikantis piktybinis navikas. Makšties vėžiu dažniausiai serga sulaukusios 50-70 metų moterys.

Tyrimas

Makšties vėžį galima aptikti profilaktinio pasitikrinimo pas ginekologą metu dar neesant ligos simptomų. Kaip dažnai turėtumėte tikrintis sveikatą priklauso nuo įvairių veiksnių. Apsilankymų dažnumą aptarkite su savo ginekologu.

Įtaręs, kad Jūs galite sirgti makšties vėžiu, gydytojas atliks ginekologinį ištyrimą, kolposkopiją (kolposkopijos metu makštis apžiūrima vaizdą didinančiu optiniu prietaisu – kolposkopu), naviko biopsiją (audinių gabalėlio paėmimas specialiomis žnypliukėmis ir gautos medžiagos histologinis ištyrimas), PAP testą.

Naviko išplitimui įvertinti apčiuopiami sritiniai kirkšnių limfmazgiai (esant metastazėms juose, kirkšnyje čiuopiami įvairaus dydžio, kieti, nelygūs, gruoblėti, paslankūs ar nepaslankūs, susiliejantys tarpusavyje dariniai) bei atliekami sudėtingesni instrumentiniai tyrimai: uretroskopija ir cistoskopija (šlaplės ir šlapimo pūslės apžiūrėjimas iš vidaus specialiu optiniu prietaisu – cistoskopu), rektoskopija (tiesiosios žarnos apžiūrėjimas iš vidaus specialiu optiniu prietaisu), izotopinės renogramos (įvertinama inkstų veikla, nustatomos galimos metastazės inkstuose), ultragarsinis pilvo ir dubens organų bei limfmazgių tyrimas (echoskopija), krūtinės ląstos priekinės ir šoninės rentgenogramos (ieškoma metastazių plaučiuose ir šalia pagrindinių bronchų esančiuose limfmazgiuose bei plaučių vartų limfmazgiuose).

Į viršų