Kaulų navikai. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Kaulų vėžys – retas onkologinis susirgimas. Kaulų vėžiu yra laikomas navikas, kilęs iš kaulinio audinio. Kaulų vėžiu nelaikoma kitų navikų metastazės į kaulus, taip pat nelaikoma kraujo ląstelių vėžiai (tokie kaip mieloma ar leukemija), kurie prasideda kaulų čiulpuose.

Dažniausiai kaulų vėžys būna ilguosiuose rankų ir kojų kauluose, tačiau jis gali atsirasti bet kuriame kaule.

Patarimai ir profilaktika

Laiku susekti ir gydyti pirminius vėžius ankstyvose stadijose.
  • Sergant kaulų navikais, ypatingos dietos laikytis nerekomenduojama. Būtina su maistu gauti pakankamai vitaminų, ypač A ir E, kurie pasižymi antioksidantinėmis savybėmis. Jei Jums taikoma chemoterapija ar spindulinis gydymas, gali būti, kad jausite pykinimą, neturėsite apetito, skaudės ryjant. Tuomet stenkitės maitintis skystu, pertrintu švelniu maistu, turinčiu pakankamai kalorijų.
  • Aktyvumas, sergant kaulų navikais, gali būti ribojamas po operacijos, ar po intensyvios chemoterapijos ar gydymo spinduliais. Klauskite gydančio gydytojo.
  • Jei Jums buvo diagnozuotas ir gydytas piktybinis ar metastazinis kaulų navikas, būtinai lankykitės profilaktiniams apžiūrėjimams pas gydytoją-onkologą. Tai padės laiku pastebėti ligos atsinaujinimą ar progresavimą.
  • Į viršų