Kaulų navikai. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Kaulų vėžys – retas onkologinis susirgimas. Kaulų vėžiu yra laikomas navikas, kilęs iš kaulinio audinio. Kaulų vėžiu nelaikoma kitų navikų metastazės į kaulus, taip pat nelaikoma kraujo ląstelių vėžiai (tokie kaip mieloma ar leukemija), kurie prasideda kaulų čiulpuose.

Dažniausiai kaulų vėžys būna ilguosiuose rankų ir kojų kauluose, tačiau jis gali atsirasti bet kuriame kaule.

Medicininis gydymas

Kaulų vėžio gydymas priklauso nuo vėžio tipo, stadijos, bendros sveikatos būklės. Kaulų vėžys gydomas chirurginiu būdu, spinduline ir chemoterapija.

Operacinio gydymo tikslas – pašalinti visą kaulų vėžį. Tuo tikslu navikas yra šalinamas sveikų audinių ribose. Kaulo defektas užpildomas kaulu paimtu iš kitos kūno vietos ar specialiais metaliniais protezais. Po operacijos dažnai prireikia intensyvios reabilitacijos, kad pažeista galūnė vėl gerai funkcionuotų. Tam tikrais atvejais gali būti atliekama galūnės amputacija.

Spindulinė terapija gali būti taikoma prieš operaciją, siekiant sumažinti naviko dydį ir palengvinti operaciją. Tuo tikslu spindulinis gydymas gali būti kombinuojamas su chemoterapija. Spindulinis gydymas taip pat gali būti taikomas neoperabiliems navikams gydyti, po operacijos likusioms navikinėms ląstelėms sunaikinti. Vėlyvose kaulų vėžio stadijose spindulinė terapija gali būti taikoma skausmo kontrolei.

Chemoterapija gali būti taikoma prieš operaciją, kartu su spinduline terapija. Chemoterapija taip pat gali būti taikoma išplitusiam kaulų vėžiui gydyti.

Į viršų