Inkstų vėžys. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Inkstų vėžys – tai piktybinis inkstų darinys. Dažniausiai serga 50-70 metų žmonės. Vyrai inkstų vėžiu serga dažniau nei moterys. Lietuvoje kasmet nustatoma beveik 700 naujų inkstų vėžio atvejų.

Tyrimas

Gydytojas, įvertinęs Jūsų nusiskundimus ir apžiūrėjęs jus, atliks šlapimo ir kraujo tyrimus. Sergant inkstų vėžiu šlapime gali būti aptinkama kraujo. Kraujyje kartais būna padidėjęs eritrocitų kiekis. Įtaręs, kad Jūs galite sirgti inkstų vėžiu, gydytojas rekomenduos atlikti pilvo organų echoskopiją, intraveninę urogramą. Echoskopijos metu apžiūrimi inkstai, įvertinama jų forma, dydis, nustatoma, kuriame inkste yra navikas, apžiūrima gretimi limfmazgiai, kiti pilvo organai. Echoskopuojant galima atlikti ir inksto naviko biopsiją. Biopsijos medžiaga toliau siunčiama į laboratoriją, kur nustatoma ar darinys inkstuose yra inkstų vėžys.

Labai tikslūs tyrimo metodai yra kompiuterinė tomografija ir branduolinis magnetinis rezonansas. Šiais metodais įvertinamas ne tik naviko dydis, gretimų audinių peraugimas, bet ir išplitimas į limfmazgius, kepenis. Metastazėms nustatyti atliekama plaučių rentgenograma, kaulų scintigrafija.

Į viršų