Žmogaus papilomos viruso infekcija. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Žmogaus papilomos viruso infekcija yra papilomos viruso sukeliamas epitelinio audinių sluoksnio pažeidimas. Tai virusas, sukeliantis karpas. Yra apie 100 šio viruso tipų. Vieni iš jų sukelia karpas ant pėdų odos, kiti sukelia karpas ant veido ir rankų odos. Yra apie 40 viruso rūšių, kurie pažeidžia lytinius organus. Daugelis iš tų 40 rūšių sukelia paprastas karpas, tačiau kai kurie tipai sukelia gimdos kaklelio vėžį.

Žmogaus papilomos viruso infekcijos SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Papilomos virusas paplitęs įvairiose amžiaus grupėse. Jį užsikrėtęs žmogus platina kontaktiniu, lytiniu būdu. Rizikos veiksniai: didelis lytinių partnerių skaičius (taip pat reikia tureti omenyje, kad jūs galite turėti vieną lytinį partnerį, bet jeigu jis yra turėjęs daug lytinių partnerių, jis gali būti užsikrėtęs ir šį virusą perduoti jums), cigarečių rūkymas, nusilpęs imunitetas, peroralinių kontraceptikų rūkymas, daugybiniai nėštumai, lytiškai plintančios ligos. Užsikrėtusi nėščioji gali perduoti virusą vaisiui. Šiuo metu yra sukurta žmogaus papilomos viruso vakcina, kuri leidžia išvengti šių susirgimų.

Į viršų

Ligos eiga

Infekcija pasireiškia karpomis, kurių būna rankų, kelių, padų odoje. Pacientams, kurių imunitetas nusilpęs, karpos išplinta. Karpų būna ir burnos gleivinėje. Kai kurios gali suvėžėti.
Juvenaline gerklų papilomatoze, kurią taip pat sukelia papilomos virusas, dažniausiai serga vaikai iki 5 metų, kurie užsikrečia dar nėštumo metu nuo motinos. Šiai ligai būdingos išaugos ant balso stygų, kurios sutrikdo kalbą, oro cirkuliaciją viršutiniuose kvėpavimo takuose.
Lytinių santykių metu užsikrečiama papilomos virusais, kurie sukelia smailiagalių kondilomų (lytinių organų karpų) susidarymą. Tai yra įvairaus dydžio rožinės ar odos spalvos išaugos.
Kai kurie šio viruso serotipai gali sukelti gimdos kaklelio vėžį. Paprastai tie serotipai nesukelia lytinių organų karpų, taigi moteris gali net nežinoti, kad yra užsikrėtusi. Nuo užsikrėtimo iki gimdos kaklelio vėžio atsiradimo gali praeiti 10-12 metų. Taigi paprastai užsikrečiama jauname amžiuje, o serga 40-50 metų amžiaus moterys. Šis vėžys ankstyvose stadijose nesukalia jokių neigiamų požymių, taigi privalu darytis kas trys metai Pap tepinėlį.

Simptomai:

  • Karpos ant išorinių lytinių organų. Tai gali būti karpos, kaip ant delnų, gali būti kalafioro pavidalo gleivinės išvešėjimas arba tiesiog plona stiebo pavidalo išaugėlė. Moterims dažnai karpos atsiranda netoli liežuvėlio, įėjimo į makštį arba netoli išeinamosios angos. Vyrams ant varpos ar kapšelio, taip pat apie išeinamąją angą.
  • Dažnos karpos ant kūno odos;
  • Delninės karpos;
  • Lygios karpos. Tai karpos, kurios atrodo tik kaip lygus odos patamsėjimas.

Į viršų

Gydytojai

Dermatologas, Dermatovenerologas

Reitingas

Vilnius

Dermatologas, Alergologas

Reitingas

Vilnius

Dermatovenerologas

Reitingas

Kaunas

Į viršų