Odos grybelinės ligos. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Tai ligos, kurias sukelia įvairūs patogeniniai grybeliai – dermatofitai. Šių ligų inkubacinis periodas trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Simptomai: rusvos arba rausvos ryškių ribų dėmės, gilios kietos pūslelės ant odos, odos įtrūkimai, šlapiavimas, pūliavimas, niežulys.

Patarimai ir profilaktika

Svarbi ir asmeninė, (vartoti priemones nuo kūno, kojų prakaitavimo, patartina dažnai plauti rankas su muilu ir kt.), visuomeninė profilaktika (tinkama pirčių, dušų kabinų, baseinų priežiūra, kirpyklose – kirpimo reikmenų dezinfekavimas, sergančiųjų gydymas, jų šeimos narių sveikatos tikrinimas). Neleiskime vaikams glostyti valkataujančių kačių bei šunų. Būtina dažnai apžiūrėti ir savo naminius gyvūnus (kates, šunis). Pastebėjus išbėrimus, krentančius plaukus, reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.
Gydant odos grybelio infekciją, patartina atlikti ir dezinfekciją: avalynės dezinfekcija specialiu tirpalu; drabužius, kojines, puskojines virinti 15 minučių 1% sodos ar skalbimo miltelių tirpale; higienos reikmenis (žirkles, šukas ir kt.), kurie gali būti užkrėsti, pakeisti arba virinti ne trumpiau kaip 15 min.; voneles, vonią, kriauklę plauti karštu vandeniu su dezinfekuojančiomis priemonėmis; naudoti atskirą patalynę, rankšluosčius, higienos reikmenis. Pastebėjus galvoje ar kūno odoje pleiskanojančių dėmelių, nedelsiant kreiptis į odos ligų gydytoją ir nemėginti gydytis pačiam. Gydydamiesi patys galite užtęsti ligą ir taip užkrėsti kitus.

Į viršų