Karpos. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Karpos – virusinis susirgimas, kuomet odoje atsiranda baltos ar šviesiai pilkšvos spalvos nelygiu paviršiumi mazgelių, vešint epidermiui ir speneliniam dermos sluoksniui.

Ligos eiga

Karpa- tai gerybinė lokali epidermio hiperplazija, kuri pasireiškia 1–10 mm skersmens papulėmis arba plokščiais iškilimais. Karpos dažniausiai būna šiurkščios, odos spalvos, tačiau gali būti tamsios, plokščios ir rausvos bei lygios. Karpos išvaizda priklauso nuo vietos, kur ji yra. Dažniausiai paprastosios karpos atsiranda ant pirštų, plaštakų nugarinių paviršių ar kitose traumuojamose vietose – ant alkūnių, kelių, bet gali atsirasti ir kitur. Karpos prie nago ne tik yra skausmingos, bet ir gali sukelti nago volelio pažeidimą, o vėliau ir nago pakitimą – onichodistrofiją. Padų karpos, kaip išduoda pavadinimas, paprastai atsiranda ant padų, plokščiosios dažnai pasitaiko ant veido.

Karpos ant padų neretai būna skausmingos, einant gali sukelti spaudimą ar imti kraujuoti dėl pažeidimo. Vis dėlto dažniausiai karpos trikdo žmones dėl išvaizdos, kadangi neretai atsiranda gerai matomose vietose – ant rankų, bei galimybės užkrėsti kitus.

Žmonėms, kurių imuninė sistema pakankamai stipri, karpos praeina savaime, tačiau esant nusilpusiai imuninei sistemai bei karpoms plintant, jas būtina gydyti.

Jei karpa skausminga ir kraujuoja, pakito karpos spalva ir dydis, karpa labai didelė, karpos sparčiai dauginasi- būtinai kreipkitės į gydytoją.

Į viršų

Gydytojai

Dermatovenerologas

Reitingas

Vilnius

Dermatologas, Dermatovenerologas

Reitingas

Vilnius

Dermatovenerologas

Vilnius

Į viršų