Parodontozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Parodontozė (lot. parodontosis) – tai lėtinė infekcinė periodonto (priedantinių audinių,dantenų) liga, kurios pasekmė dažnai būna dantų iškritimas.

Parodontą sudaro dantenos, danties šaknies aplinkiniai audiniai, žandikaulio dantinė atauga. Šis audinių kompleksas yra labai stiprus, nes kramtymui reikia didelės jėgos. Maistą kramtant, parodontą nuolat veikia didelė jėga.

Natūralus gydymas

Parodontozei gydyti ir profilaktikai naudojami augaliniai preparatai. Labai tinka jonažolių, medetkų, dilgėlių, kraujažolių, gysločių antpilai, tinktūros, nuovirai.
Gydant parodontozę labai tinka kalankės sultys ir tepalas. Kalankė pasižymi antiseptiniu, uždegimą malšinančiu bei epitalizaciniu poveikiu.
Parodontozei sukėlus uždegimą, atsiradus burnoje opelėms, gali padėti paprasčiausia arbata.
Kraujuojant dantenoms, jas galima trinti alūno ir druskos milteliais. Alūnas skatina skysčių krešėjimą.
Parodontozei gydyti galima naudoti ir medų. Medų kruopščiai sumaišyti su druska (20 g medaus reikia 5–10 g valgomosios druskos) ir įtrinti dantenas.
Taip pat galima dantų miltelius sumaišyti su ajero šaknies milteliais (0,5 g šaknies vienam kartui) ir šiuo mišiniu valyti dantis tris kartus per dieną.
Sergant parodontoze, patariama burną skalauti propolio spirito ekstraktu, atskiestu vandeniu (20 lašų ekstrakto reikia stiklinei vandens).
Taip pat galima burną skalauti ir liepžiedžių antpilu. Antpilui paruošti reikia šaukštą liepžiedžių užpilti stikline šalto vandens, palaikyti 5 valandas, nukošti ir pridėti 5 g geroamosios sodos.
Burnos gleivinę ir dantenų žaizdeles gydyti galite paprasčiausiai valgydami šviežias žemuoges.
Kol kas efektyvesnio parodontozės gydymo šiuo metu nėra. Šiuolaikinės technologijos leidžia bent dalinai atstatyti dantenas. Esant parodontozei, kraujotaka gerinama masažuojant dantenas. Esant padidėjusiam dantų jautrumui, taikomas gydymas, kuris pašalina maudžiantį skausmą. Reabilitacijos periodu patariama skalauti burną vaistinių žolelių nuovirais, naudoti specialius parodontozei gydyti skirtus eliksyrus ir gelius.
Pagrindinė ir svarbiausia parodontozės profilaktikos priemonė yra kruopšti ne tik dantų, bet ir dantenų priežiūra. Todėl būtina bent kartą per metus apsilankyti pas stomatologą net ir manant, kad dantys yra sveiki.

Į viršų