Dantenų recesija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Dantenų recesija –tai dantenų atsiskyrimas nuo danties. Esant dantenų recesijai apsinuogina danties kaklelis ar dalis šaknies. Dantis atrodo prailgėjęs. Prarandamas estetinis šypsenos vaizdas. Dantenų recesija dažniau pasitaiko vyresniame amžiuje. 
Dantenos yra minkštas audinys, kuris supa ir palaiko dantis. Dantenų recesijos metu dantenos lyg „pakyla“ į viršų ir apnuogina dantį.

Medicininis gydymas

Ne chirurginis dantenų recesijos gydymo būdas gali būti taikomas, kai procesas nėra labai stipriai pažengęs. Rekomenduojamas gilus dantenų kišenių valymas rankiniais instrumentais. Dantenų kišenių valymo metu pašalinama apnašas ir akmenys, susikaupę virš ir po dantenomis. 

Chirurginis dantenų recesijos gydymas atliekamas, kai procesas yra stipriai progresavęs ir datenų linijos grąžinimas į savo vietą negali būti atstatomas paparastais metodais. Chirurgiškai gydant dantenų recesiją gali būti atliekamas minkštųjų audinių arba kaulo persodinimas. Minkštųjų audinių persodinimo metu audiniai paimami iš kitos burnos ertmės vietos. Persodinamas audinys pernešamas ir prisiuvamas prie atsitraukusių dantenų. Šis metodas yra efektyvus ir ilgaamžis, jei palaikoma gera burnos higiena. 

Pooperacinis laikotarpis nėra komplikuotas. Jei dantenų recesijos procesas pažeidžia žandikaulį, reikalingas kaulo persodinimas. Įsodintas naujas kaulas skatina žandikaulio atsistatymą ir pagerina dantų stabilumą. Kaulinis audinys gali būti paimamas iš žandikaulio, klubakaulio ar blauzdikaulio. Kaulo atsistatymą skatina specialios membranos, kurios įdedamos operacijos metu.

Į viršų