Neramių kojų sindromas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Neramių kojų sindromas (NKS) – tai lėtinė jutiminė – motorinė liga, pasireiškianti intensyviu, nenugalimu noru judinti kojas ir nemaloniais ar skausmingais pojūčiais jose ramybės metu. Dažnai jis pasireiškia miegant (miegant paprastai nebūna nemalonių pojūčių). Apie 90 proc sergančiųjų šis sindromas sukelia ilgalaikę nemigą naktį ir nuolatinį mieguistumą dieną.

Medicininis gydymas

Ligoniai, jaučiantys NKS simptomus, turi kreiptis į neurologą. Jis diagnozuos ligą, jos priežastis ir skirs adekvatų gydymą. Ligonių gydymui taikomos medikamentinės ir nemedikamentinės priemonės.

Medikamentinis gydymas. Jį skiria tik gydytojas. Vaistų grupių gana daug. Tai dopaminerginiai preparatai, prieštraukuliniai vaistai, narkotiniai (opioidiniai) analgetikai, sedatyviniai narkotiniai preparatai. Geriausią efektą duoda ir dažniausiai skiriami dopamino agonistai. Jei NKS sukelia kitos ligos, būtina jas gydyti. Gydant pagrindinę ligą būklė gerėja.

Nemedikamentinis gydymas. Patartini gydomosios gimnastikos pratimai kojoms, kojų masažas, šiltos ar šaltos vonios prieš miegą, vibracinių priemonių naudojimas, fizioterapinės procedūros: periodinė elektrinė nervų stimuliacija, analgino elektroforezė ir kt.

Į viršų