Galvos svaigimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Galvos svaigimas – žmogaus pusiausvyros išlaikymo sutrikimas. Tai yra sindromas, būdingas daugeliui susirgimų ir gali pasireikšti keliomis skirtingomis formomis, priklausomai nuo priežastinės pažeidimo vietos. 

Komplikacijos

Nors galvos svaigimas ir reiškiasi ytin nemaloniais pojūčiais, trikdančiais kasdienio gyvenimo veiklą, tačiau sunkesnių komplikacijų tai nesukelia. Čia paminėsime kelias, tačiau tikrai gana retas komplikacijas:

  • Visiškas apkurtimas segant Menjero liga.
  • Traumos staiga pasireiškus galvos svaigimui. Gal būti įvairūs kaulų lužiai ar smegenų sutrenkimai dėl kritimo esant alpimui ar sutrikus pusiausvyrai. Taip pat gali būti pavojinga vairuoti. Priepuoliai, kurių metu ima svaigti galva, prasideda labai netikėtai ir tai gali sukelti grėsmę ne tik paties žmogaus, bet ir aplinkinių gyvybei.
  • Taip pat gali pasireikšti depresija, jei liga ilgai užtruko ir tai iš esmės pakeitė gyvenimo ritmą ir režimą. Pavyzdžiui, žmogus buvo pripratęs daug ir aktyviai judėti ar dirbti ilgai stovimą darbą, taip pat užimti atsakingas pareigas, reikalaujančias labai didelio kruopštumo ir atidumo – susirgus jam gali tekti viso to atsisakyti. Ir tai gali būti prasidėjusios depresijos priežastis.

Į viršų

Gydytojai

Neurologas

Reitingas

Vilnius

Neurologas

Vilnius

Neurologas

Kaunas, Vilnius

Į viršų