Priešlaikinis placentos atsiskyrimas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Priešlaikinis placentos atsiskyrimas – tai dalinė arba visiška placentos atšoka nuo vidinės gimdos sienelės nėštumo metu ir gimdymo metu dar nespėjus gimti vaisiui. Normaliai placenta nuo vidinės gimdos sienos atsiskiria gimdymo pabaigoje, po to, kai gimsta vaisius ir susitraukia ištuštėjusi gimda.

Patarimai ir profilaktika

Svarbu dar iki nėštumo koreguoti aukštą arterinį kraujospūdį (jei sergate hipertonine liga), cukrinį diabetą, gydyti skydliaukės, inkstų ir kitas organizmo ligas. Nebūtinai priešlaikinis placentos atsiskyrimas kartojasi kitų nėštumų metu, – kiti nėštumai gali praeiti normaliai. Tačiau jeigu moters gyvenime jau yra buvęs toks atvejis, jos sveikata ir būklė yra itin budriai sekama kitų nėštumų metu, o esant nukrypimų nuo normos – nėščioji guldoma į ligoninę, tiriama ir gydoma.
Priešlaikinis placentos atsiskyrimas gali įvykti tik tuomet, kai placenta jau visiškai susiformavusi, t.y. antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą. Todėl bet kuri nėščioji, kuri staiga pajunta smarkų, nepakenčiamą skausmą pilve, didelį bendrą silpnumą, galvos svaigimą, pykinimą, nebejaučia vaisiaus judesių, turi nedelsdama ir kuo greičiau (!) važiuoti į artimiausią ligoninę.

Į viršų