Nevaisingumas moterų. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Šeima laikoma nevaisinga, kai moteris, gyvendama su vyru reguliarų lytinį gyvenimą ir nevengdama nėštumo, per 2 metus nepastoja. 10-20% visų šeimų yra nevaisingos. 50% atvejų nevaisingos yra moterys, 40% - vyrai, 10% abu sutuoktiniai. Absoliutus nevaisingumas – kai nesusiformavusios kiaušidės, gimda ir makštis, kiaušidėse nėra lytinių ląstelių arba lytiniai organai pašalinti operaciniu būdu. Reliatyvus nevaisingumas – tai sumažėjusi galimybė pastoti ir gydant šis nevaisingumas gali būti likviduotas.

Natūralus gydymas

Gintaro rūgštis. Gydant nevaisingumą veiksminga gintaro rūgštis. Teigiamų rezultatų pasiekiama tuo atveju, jeigu nevaisingumas susijęs su mažojo dubens spazminiais procesais. Gintaro visų pirma atlieka skaidymo funkciją. Gintaro rūgštis padidina energijos apykaitą audiniuose, pagerina kraujotaką, ir tokiu būdu formuojasi gydomasis efektas.
Homeopatija. Homeopatinis gydymas yra labai individualus. Vaistas skiramas ne pagal diagnozę, bet konkrečiam žmogui. Homeopatiniai vaistai vartojami pusę valandos prieš valgį, tabletes ar grūdelius laikant po liežuviu kol ištirps, o lašus išgeriant su nedideliu vandens kiekiu. Tarpas tarp kito homeopatinio ar alopatinio vaisto turi būti taip pat ne mažiau kaip pusė valandos. Gydantis homeopatiniais vaistais reikia nenaudoti mėtų bei kofeino turinčių produktų. Medikamentus vartoti prisilaikant informacinių lapelių reikalavimų ir gydytojo rekomendacijų. Lėtinių ligų atvejais ar negerėjant nuo kompleksinių homeopatinių vaistų ūmių ligų atvejais, pravartu konsultuotis su gydytoju homeopatu.
Medicininės dėlės.
Akupunktūra. Šis metodas puikiai gydo anovuliacinio ciklo su­keliamą nevaisingumą. Teo­riškai tokios moterys yra vi­siškai sveikos, tačiau ovulia­cija nevyksta ir jos negali pa­stoti. Akupunktūrą tikslinga derinti su vaistažolėmis, homeopatiniais preparatais ir dieta.
Labai svarbu matuoti bazalinę temperatūrą. 3-6 mėnesius iš eilės moteris kiekvieną dieną rytą, dar neatsikėlusi iš lovos, 10 min. matuoja termometru kūno temperatūrą tiesiojoje žarnoje, o gautus rezultatus kasdien pažymi specialioje lentelėje. Specialiame grafike pažymimos mėnesio dienos nuo 1 d. iki 31 d. ir temperatūra laipsniais nuo 35oC iki 38oC, suskirstant kiekvieną laipsnį į 10 dalių. Kasdien kruopščiai išmatuota temperatūra atžymima ties atitinkama diena ir laipsniu. Mėnesio gale visi 31 taškai sujungiami tarpusavyje ir gaunama kreivė. Jeigu mėnesinių ciklas normalus – bazalinės kūno temperatūros kreivė yra dvifazė (iš dviejų dalių): iki ovuliacijos – mažesnė kaip 37oC, po ovuliacijos – didesnė kaip 37oC. Bazalinės temperatūros kreives būtina parodyti gydytojui ginekologui.

Į viršų