Moters lytinių takų kondilomos. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Kondilomos – tai karpučių pavidalo išaugos, atsiradusios ant išorinių lytinių organų. Simptomai: trapios, linkusios greitai kraujuoti, žiedinio kopūsto formos, gaidžio skiauterės formos išaugėlės.

Priežastys

Kondilomos yra viena iš dažniausių lytiniu keliu plintančių ligų. Pagrindinė kondilomų atsiradimo priežastis yra infekcija. Daugelį metų buvo manoma, jog kondilomos yra lytiniu keliu plintančios venerinės ligos gonorėjos padarinys. Pastaruoju metu tai paneigta ir tiksliai nustatyta, jog kondilomų atsiradimą sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV), kurių žinoma apie 70 tipų. Nustatyta, kad 10-30 proc. visų seksualiai aktyvių suaugusiųjų yra apsikrėtę ŽPV. Vyrų ir moterų, apsikrėtusių šiuo virusu, santykis yra panašus. Užsikrečiama tik lytiniu keliu. Kondilomų atsiradimą skatina įvairūs dirgikliai:
  • gausios pūlingos ar kitokio pobūdžio uždegiminės išskyros iš šlaplės, gimdos kaklelio, makšties;
  • užsikrėtimo galimybė padidėja, jei išorinių lytinių organų srityje yra įbrėžimų, įdrėskimų, opelių, traumų; tuomet virusui įsiskverbti yra lengviau.
Kondilomos dažniau atsiranda labai jaunoms moterims, nėštumo metu ir esant visoms kitoms būklėms, kuomet sumažėja bendras organizmo imunitetas. Ne visi, užsikrėtę ŽPV, suserga kondilomomis – tai priklauso nuo imuniteto stiprumo ir bendro organizmo atsparumo. Taip pat pastebėta, kad ŽPV nešiotojų, didėjant amžiui, akivaizdžiai mažėja. Vyresnėms kaip 35 metų moterims ŽPV nustatomos gerokai rečiau. Riziką užsikrėsti ŽPV padidina dažna lytinių partnerių kaita.

Į viršų