Mioma (miomos). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Miomos – tai nepiktybiniai gimdos augliai, kuriems susidaryti didžiausios įtakos turi gimdos  raumeninių ląstelių genetiniai pokyčiai, moters organizme besigaminančių lytinių hormonų estrogenų ir progesterono disbalansas, taip pat imuniteto sutrikimai, paveldimumas, aplinkos užterštumas, antsvoris. Paprastai miomos formuojasi 30–50 metų moterims, nors pasitaiko ir jaunesnėms. Ši liga vargina vaisingo amžiaus moteris, po menopauzės miomos nustoja vystytis ir dažniausiai išnyksta. Gali būti, kad moters organizme vystosi ne viena, bet keletas miomų, jos gali augti skirtingose vietose – gimdos sienelėje, jos vidinėje arba išorinėje pusėje. Nuo miomos padėties ir dydžio priklauso moters jaučiami simptomai, taip pat gydymo būdas.

Medicininis gydymas

Miomektomija – chirurginė operacija, kurios metu pašalinama viena ar kelios miomos. 

Operacija visada atliekama taikant bendrą ar dalinį nuskausminimą.

Galimi operacijos būdai:

Laparotominė miomektomija – tai operacija, kurios metu atliekamas vertikalus (dažniausiai tuo atveju kai yra dideli auglio ar auglių matmenys) ar skersas pjūvis pilvo apačioje. Patekus į pilvo ertmę, įpjaunama gimdos sienelė iki miomos, mioma suimama ir pašalinama. Gimdos siena susiuvama tirpiais siūlais kuo geriau atstatant gimdos sienelės vientisumą. Po operacijos jausite skausmą pjūvio vietoje ,nuskausminimui jums gali būti leidžiami vaistai. Operuojant šiuo būdu galima geriausiai apžiūrėti gimdą, susiūti gimdos raumenį, bet gyjimas ir buvimo ligoninėje laikas yra ilgiausias.

Laparoskopinė miomektomija – tai operacija, kurios metu į pilvo ertmę yra pakliūvama per nedidelius pjūvius ties bamba ir pilvo apačioje. Per specialią adatą į pilvo ertmę suleidžiamos specialios dujos, kad priekinė pilvo siena pasikeltų ir būtų galima apžiūrėti pilvo ertmėje esančius organus. Naudojamas laparoskopas, tai yra speciali optinė sistema, įkišama į pilvą per pjūvį ties bamba. Per kitus pjūvius įkišami specialūs instrumentai, kuriais susmulkinamos ir pašalinamos miomos.Gimdos siena susiuvama tirpiais siūlais. Šis operacijos būdas dažniau naudojamas kai yra subserozinės miomos, augliai yra mažesnių matmenų, miomų nėra daug. Metodo privalumai: trumpesnis buvimo ligoninėje laikas, mažiau infekcinių komplikacijų.

Histeroskopinė miomektomija – tai operacijos būdas, kai šalinamos miomos, esančios gimdos viduje. Operacijos metu nuvalius išorinius lytinius organus dezifekuojančiais skysčiais, suimamas gimdos kaklelis žnyplėmis, praplečiamas specialiais instumentais. Per gimdos kaklelio kanalą į gimdą yra įstumiamas operacinis histeroskopas, tai yra įrenginys su optine sistema ir smulkiais instrumentais, leidžiant specialius skysčius praplečiama gimdos ertmė. Pagrindinis prietaisas, kuriuo šalinamos miomos yra rezekavimo kilpa. Ji gali būti prijungta prie monopoliarinio ir bipoliarinio elektros šaltinio. Šia kilpa dalimis yra supjaustoma ir pašalinama mioma.

Alternatyva miomektomijai yra Histerektomija. Tai yra visos gimdos su miomomis pašalinimas. Pagrindinis šių operacijų skirtumas yra tai, kad atlikus gimdos pašalinimą miomos daugiau nebeaugs, o atlikus tik miomų pašalinimą miomos gali vėl atsirasti. 

Į viršų

Gydytojai

Akušeris ginekologas

Reitingas

Vilnius

Akušeris ginekologas

Reitingas

Vilnius

Akušeris ginekologas

Vilnius

Į viršų