Mastitas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Mastitas – tai mikrobų sukeltas ūminis infekcinis pieno liaukos uždegimas. Simptomai: paraudusi, pamėlusi krūties oda, krūties sustandėjimas, sukietėjimas, diegiantis skausmas, šaltkrėtis, karščiavimas.

Natūralus gydymas

„Gydomoji“ žindymo poza: mama keturiomis virš kūdikio, o kūdikis guldomas taip, kad vaiko apatinis žandikaulis būtų ties užsiblokavusia krūties vieta.
 
Močiutės patardavo iš krūtų karštį „ištraukti“ uždėjus kopūstų (lapus truputi įpjaukite, kad sunktųsi sultys), bulvių tarkių kompresus. Galima nakčiai dėti kopūsto lapą pateptą medum, reikia šiltai aprišti. Apsirgus mastitu – ant uždegimo vietos galima uždėti gabalėlį senų lašinių. Visos šios priemonės turi vėsinantį poveikį.
 
Galite pasidaryti iš miltų ir medaus bandelę, prieš miegą uždėti ją ant skaudančios krūties ir aprišti. Tokia bandele galima veiksmingai išvalyti pūlius iš vočių ir mastito pažeistų krūtų. Be to, toks gydomasis kompresas numalšina aštrius raumenų skausmus.
Jei jaučiate, kad pieno labai daug ir vaikelis jo nespėja išgerti – palįskite po šiltu dušu ir leiskite jam ... nutekėti. Taip išvengsite nemalonaus pojūčio ir, greičiausiai, mastito.
  • Maitinant naujagimį, patariama per dieną išgerti apie 2 litrus skysčių. Tai gali būti negazuotas mineralinis vanduo ar šviežiai spaustos sultys iš mūsų krašto daržovių ir vaisių (morkų, obuolių, spanguolių, slyvų, bruknių ir kt., jų mišinys), pienas, kefyras, rūgpienis, kisielius.
  • Maistas, kurį valgo maitinanti motina, turi būti šviežias, be konservantų, dažiklių ir dirbtinių priedų. Nerekomenduojama dideliais kiekiais vartoti kavos, šokolado, citrusinių vaisių ir jų sulčių, konservuotų, aštrių, turinčių specifinį kvapą maisto produktų (dėl galimos alergijos vaikui).
  • Norint išvengti laktostazės ir mastito, būtina išmokti teisingai maitinti naujagimį. Naujagimis pirmomis jo gyvenimo savaitėmis maitinamas tiek kartų, kiek jis nori (net ir naktį), ne rečiau kaip kas 3 val., kiekvienąkart iš kitos krūties. Prieš kiekvieną maitinimą krūtį būtina apiplauti šiltu vandeniu su muilu (geriausia – bekvapiu vaikišku), nusausinti švariu, karštu lygintuvu išlygintu rankšluostėliu ir maitinti. Naujagimis turi apžioti ne tik patį spenelį, bet ir pigmentinį laukelį aplink jį, daugiau apatinę jo dalį. Vieno maitinimo trukmė – 15-20 min. (ne ilgiau), tol, kol vaikas aktyviai traukia pieną. Ilgai maitinant ar naujagimiui vangiai čiupiant pieną, dėl naujagimio seilių ir drėgmės krūtų speneliai gali suskilti. Jei mamos speneliai plokšti arba įtraukti, maitinant būtina naudoti specialius plastmasinius antspenius, uždedamus ant pigmentinio laukelio. Po maitinimo krūtis vėl apiplaunama, nusausinama, spenelis suvilgomas pieno lašu (pats pienas turi baktericidinių savybių).
  • Jei speneliai sutrūkę, jie ir laukeliai aplink juos po kiekvieno maitinimo sutepami specialiais tepalais, skatinančiais žaizdelių.
  • Rekomenduojama nešioti liemenėlę maitinančioms moterims, kuri pakelia, palaiko krūtis. Į liemenėlę galima įdėti specialius apvalius įklotėlius speneliams: tada speneliai mažiau trinasi į liemenėlės siūles, mažiau traumuojami, yra geriau apsaugoti.

Į viršų