Gimdos mioma. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Gimdos mioma – tai gerybinis lygiųjų gimdos raumenų navikas, kurio augimą reguliuoja lytiniai hormonai. Nustatomas apie ketvirtadaliui ginekologinėmis ligomis sergančių moterų, kurios kreipiasi pas gydytoją. Dažniausiai serga 30-50 metų moterys. Simptomai: gausios mėnesinės, skausmas pilvo apačioje, strėnų maudimas, kraujavimas tarp menstruacijų.

Patarimai ir profilaktika

Reikia stengtis nesutrikdyti neurohormoninės pusiausvyros organizme (vengti nėštumo nutraukimų, lytinių organų uždegimų, nutukimo.
Jei esate jauna, norite turėti vaikų, pastojote, jums diagnozuota mioma, nenutraukite ir išsaugokite šį nėštumą, nes su amžiumi miomos linkusios ne mažėti, o didėti. Todėl vėliau, kitų nėštumų metu gali kilti dar daugiau problemų ne tik norint išnešioti, bet ir norint pastoti. Jei esate vyresnio amžiaus, artėja menopauzė, turite antsvorio, sergate hipertonine liga ar cukriniu diabetu, jums prieš keletą metų diagnozuotos miomos, o dabar vargina ilgos gausios mėnesinės su krešuliais arba po kelių mėnesių menopauzės vėl atsirado negausūs nereguliarūs „tepimai” krauju iš lytinių organų, kreipkitės pas gydytoją ginekologą, nelaukite ir nesigydykite pačios, nes kartu su miomomis dažnai pasitaiko gimdos gleivinės išvešėjimas ar net vėžys.
 

Į viršų