Gimdos gleivinės hiperplazija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Gimdos gleivinės hiperplazija – tai gimdos gleivinės išvešėjimas dėl sutrikusios lytinių liaukų funkcijos. Kai kurios jos rūšys laikomos priešvėžine būkle ir gali išsivystyti į gimdos gleivinės vėžį. Simptomai: kraujavimas iš lyties organų tarp menstruacijų, ilgai trunkančios, gausios mėnesinės, mažakraujystė.

Tyrimas

  • Atliekamas tyrimas per makštį, įvertinama vidinių lytinių organų būklė, gimdos dydis, konsistencija, skausmingumas, paslankumas, išskyrų pobūdis ir gausumas, ieškoma galimų kiaušidžių ir gimdos navikų.
  • Transvaginalinės echoskopijos arba ultragarsinio tyrimo per pilvo sieną metu išmatuojamas gimdos gleivinės (endometriumo) storis.
  • Svarbiausias tyrimo ir kartu gydymo būdas yra histeroskopija (gimdos ertmės apžiūrėjimas iš vidaus pro specialų optinį prietaisą – histeroskopą) ir gimdos ertmės išgrandymas bei gautos medžiagos histologinis tyrimas. Tokiu būdu ne tik sustabdomas kraujavimas iš gimdos, bet nustatoma tiksli diagnozė ir tolesnio gydymo kryptis. Ši procedūra atliekama ligoninėje, taikant bendrąją intraveninę nejautrą, ir trunka trumpai (10-15 min).
  • Pagalbinis tyrimo būdas yra gimdos gleivinės aspirato citologinis tyrimas. Tai gimdos gleivinės dalies išsiurbimas specialiu šiaudeliu, įkištu pro gimdos kaklelio kanalą į gimdos ertmę, taip pat atliekamas nuskausminus, bet ne ligoninėje, o dažniausiai Moterų konsultacijoje ambulatorinėmis sąlygomis.
  • Tiriamas hormonų kiekis kraujyje skirtingų menstruacinio ciklo fazių metu.
  • Matuojama bazinė temperatūra.

Į viršų

Gydytojai

Akušeris ginekologas

Vilnius

Akušeris ginekologas

Reitingas

Vilnius

Akušeris ginekologas

Vilnius

Į viršų