Gimdos gleivinės hiperplazija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Gimdos gleivinės hiperplazija – tai gimdos gleivinės išvešėjimas dėl sutrikusios lytinių liaukų funkcijos. Kai kurios jos rūšys laikomos priešvėžine būkle ir gali išsivystyti į gimdos gleivinės vėžį. Simptomai: kraujavimas iš lyties organų tarp menstruacijų, ilgai trunkančios, gausios mėnesinės, mažakraujystė.

Patarimai ir profilaktika

Moterys, linkusios sirgti endometriumo hiperplazija, turi reguliariai tikrintis, o susirgusios – laiku gydytis. Tinkamai gydant, ligos prognozė yra palanki.
Jeigu priklausote rizikos grupei, susirgti gimdos gleivinės hiperplazija, patariama reguliariai (1 kartą per 6 mėn.) profilaktiškai pasitikrinti pas ginekologą, ypač jei vargina gausios ilgos mėnesinės arba nereguliarūs kraujavimai iš gimdos. Visi profilaktinio patikrinimo būdai yra greiti ir neskausmingi. Ligos prognozė visiškai priklauso nuo to, kaip greitai nustatoma liga ir pradedama gydyti. Jeigu esate vyresnė kaip 45 metų, Jums nėra diagnozuota endometriumo hiperplazija, bet priklausote rizikos grupei, gyvenate reguliarų lytinį gyvenimą ir reikalinga kontracepcija, rekomenduojamos intrauterininės gimdos spiralės, padengtos gestagenais. Tokia spiralė ne tik apsaugos nuo nepageidautino nėštumo, bet ir bus gimdos gleivinės hiperplazijos profilaktinis veiksnys.

Į viršų

Gydytojai

Akušeris ginekologas

Reitingas

Vilnius

Akušeris ginekologas

Reitingas

Vilnius

Akušeris ginekologas

Reitingas

Vilnius

Į viršų