Aspergiliozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Aspergiliozė yra grybelio Aspergillus sukeliami įvairūs infekcinis kvėpavimo takų pažeidimai. Grybelis dažniausiai randamas tarp negyvų lapų, šiene, komposte, taip pat džiovintuose marihuanos lapeliuose, suktinėse.

Ligos eiga

Susergama, kai per nosį ar burną grybelio sporos patenka į organizmą. Priklausomai nuo patekimo būdo, kiekio, imuninės sistemos pajėgumo, galima susirgti skirtingomis formomis.

  • Alerginė astma – simptomai kaip ir bronchinės astmos, tik priepuolius provokuoja Aspergillus grybelis.
  • Alerginė bronchopulmoninė aspergiliozė – grybas ima augti brocho sienelėje, epizodiškai pasireiškia požymiais būdingais eozinofilinei pneumonijai (būna silpnumas, nuovargis, kosulys, čiaudulys, karščiavimas), tęsiasi  metų metais, ypač paūmėja rudenį ir žiemą.
  • Aspergiliozinis sinusitas – pasireiškia nosies užgulimu, galvos ir veido skausmais.
  • Invazinė aspergiliozė – būdinga esant imunodeficitinėms būklėms. Aspergillus patenka į kraujotaką ir išplinta po organizmą, pasiekdamas kepenis, inkstus, smegenis ir sukeldamas tų inkstų pažeidimus. Prognozė tokiu atveju būna prasta.
  • Aspergiloma – grybinio audinio gumulas susiformuojantis jau egzistuojančioje ertmėje plaučiuose. Gali būti po persirgtos tuberkuliozės ar kitų ligų. Pasireikš atkosėjimu su krauju.

Į viršų

Gydytojai

Alergologas, Imunologas, Klinikinis imunologas

Reitingas

Vilnius, Druskininkai

Pulmonologas

Reitingas

Vilnius

Į viršų