Megaloblastinė anemija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Anemija (kitaip mažakraujystė) – tai patologinė būklė, kuriai būdingas per mažas eritrocitų ir/ar hemoglobino kiekis kraujyje, dėl ko pablogėja deguonies transportas į audinius ir kyla audinių hipoksija.

Megaloblastinė anemija – tai patologinė organizmo būklė, kai dėl vitamino B12 ir/ar folinės rūgšties stokos, yra sumažėjusi hemoglobino koncentracija ir eritrocitų skaičius. Dažniau serga senyvi, vyresni kaip 60-70 metų žmonės.

Tyrimas

Gydytojas diagnozuoja megaloblastinę anemiją įvertinęs minėtus simptomus, o atlikus kraujo tyrimą, konstatuojama, kad  hemoglobino koncentracija kraujyje būna: vaisingo amžiaus moterims <120 g/l; vyrams bei moterims po menopauzės <130/l; eritrocitų kiekis: moterims<3,9x1012 /l, vyrams< 4,3x1012/l. Eritrocitai būna didesni, negu normaliai, juose yra daug hemoglobino. Vėliau nustatomas ir leukocitų bei trombocitų skaičiaus sumažėjimas. Taip pat nustatomas bilirubino koncentracijos padidėjimas. Papildomai ištiriami kaulų čiulpai, juose nustatoma pakitusi kraujo gamyba. Norint išsiaiškinti, ar organizme yra vitamino B12 ar folinės rūgšties trūkumas, nustatoma jų koncentracija kraujyje.

Į viršų