Tendinitas (sausgyslių uždegimas). Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Tendinitas – sausgyslių uždegimas jų prisitvirtinimo prie kaulo vietoje, atsirandantis dėl intensyvaus sporto, fizinės veiklos, pasikartojančios jų traumos. Simptomai: sąnarių skausmas, patinimas, apriboti judesiai.

sausgyslių uždegimo SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Tendinitą dažniausiai sukelia didelė sausgyslių, raumenų fizinė apkrova arba trauma. Tankiausiai sausgyslių uždegimai kamuoja sportininkus arba asmenis, dirbančius sunkų fizinį darbą. Tendinitas gali pasireikšti bet kurioje kūno dalyje, kur sausgyslė jungiasi su raumenimis ir kaulu. Dažniausiai pasitaiko Achilo sausgyslės uždegimas. Tai sausgyslės, jungiančios blauzdos raumenis su kulnakauliu, pažeidimas. Jį tankiausiai sukelia sausgyslės patempimas. Tai dažna ėjikų, tenisininkų, krepšininkų liga. Didesnė rizika susirgti šio tipo tendinitu – turintiems sutrumpėjusią Achilo sausgyslę. Trumpesnė sausgyslė gali būti įgimta arba įgyta nuolat dėvint aukštakulnius batus.
Neretai pasitaiko ir riešo tendinitas. Jis sukelia riešo skausmą ir patinimą.
Taip pat gali būti girnelės raiščių tendinitas. Dažniausiai pasitaiko šuolininkams į aukštį, krepšininkams, tinklininkams. Išsivysto taip pat dėl nuolatinės fizinės perkrovos. Dar gali būti didžiojo piršto, alkūnės, peties, klubo tendinitas.
Didesne tikimybe susirgti tendinitu yra vyresnio amžiaus žmonėms, nes laikui bėgant sausgyslės „susidėvi“, tampa mažiau elastingos, labiau pažeidžiamos. Taip pat poveikį turi kiti faktoriai: kaulų struktūros pakitimai (pavyzdžiui ne vienodo ilgio galūnės, kai vienai kliūva didesnė apkrova), kitos įvairios ligos (reumatinis artritas, podagra, psoriazinis artritas, infekciniai susirgimai) arba netgi neigiama organizmo reakcija į tam tikrus vaistus. Tendinitas gali pasireikšti ir susikaupus druskoms.

Į viršų

Ligos eiga

Ligos pradžioje gali būti jaučiamas tik nestiprus skausmas po didesnio fizinio krūvio (treniruotės, fizinio darbo). Palaipsniui skausmas jaučiamas jau ir fizinio krūvio metu, o vėliau ir ilsintis. Skausmingas net menkas prisilietimas prie pažeistos sausgyslės ar ploto aplink ją. Tendinito pažeista vieta patinsta, parausta, jaučiamas karštis. Ligonis negali pajudinti to sąnario, netoli kurio išsivystęs tendinitas.
Ūmaus tendinito atveju arba po sunkesnių traumų skausmas gali būti staigus, aštrus.

Į viršų

TVINGESTIN (IBUPROFEN PHS) plėvele...
TVINGESTIN (IBUPROFEN PHS) plėvele dengtos 400mg,10 tab.
PIGU
1.20 Eur
DOLMEN 25mg granulės geriamajam...
DOLMEN 25mg granulės geriamajam tirpalui ,10vnt.
3.51 Eur
TRAUMEEL S tepalas ,50g
TRAUMEEL S tepalas ,50g
7.26 Eur

Gydytojai

Traumatologas ortopedas, Vaikų ortopedas-traumatologas

Reitingas

Vilnius

Traumatologas ortopedas

Vilnius

Traumatologas ortopedas

Reitingas

Vilnius

Į viršų