Stuburo iškrypimas. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Stuburo iškrypimas (skoliozė) – normalių stuburo linkių pagilėjimas ar priešingai, išsilyginimas, arba linkio į šoną susiformavimas. Simptomai: nugaros skausmas, nevienodai atsikišusios mentės, vienas klubas, petys aukščiau už kitą.

Stuburo iškrypimo SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Stuburo iškrypimai gali atsirasti bet kuriame amžiuje. Pagrindinės priežastys: 1. Įgimtos stuburo ar kitos ligos. Kai kuriais atvejais kūdikis jau gimsta su stuburo iškrypimu. Taip atsitinka dėl neteisingai susiformavusių stuburo slankstelių, gimdymo traumos, įgimtų raumenų ar nervų ligų, kitų priežasčių. 2. Netaisyklinga laikysena. Dėl nuolatinės netaisyklingos stuburo padėties, pertempiami stuburo raiščiai, stuburas iškrypsta. 3. Osteoporoziniai stuburo slankstelių lūžimai. Vystantis osteoporozei (kaulų retėjimui), stuburo slanksteliai tampa trapūs ir gali lūžti net ir be jokios didesnės traumos. Dažniausiai stuburo slanksteliai susiploja, todėl formuojasi stuburo iškrypimas, dažniausiai kupra, kitaip dar vadinama „našlės kuprele”; 4. Genetinis polinkis. Jei šeimoje kas nors serga stuburo iškrypimu, tikimybė susirgti kitam šeimos nariui yra apie 20 proc. Stuburo iškrypimai skirstomi: 1. Skoliozę – stuburo iškrypimas į šoną. Dėl šio iškrypimo stuburas, žiūrint iš nugaros, atrodo panašus į raidę S ar C. 2. Kifozę – tai per gilus stuburo linkis į užpakalį, žmogus atrodo susikūprinęs. 3. Lordozę – per gilus stuburo išlinkimas į priekį, žmogus atrodo stipriai atsilošęs.

Į viršų

Ligos eiga

Pastebimas stuburo iškrypimas į šoną, priekį ar užpakalį; Esant skoliozei, gali atrodyti, kad žmogaus, stovinčio tiesiai, vienas petys yra aukščiau už kitą, ar vienas klubas aukščiau už kitą, matomas nelygus liemuo, nevienodai atsikišusios mentės; Iškrypusio stuburo dažniausiai neskauda, tačiau kai kuriais atvejais žmogus gali jausti nugaros skausmą ilgiau pasėdėjęs ar pastovėjęs. Stuburo iškrypimas, atsirandantis vaikystėje ar paauglystėje dėl netaisyklingos laikysenos, dažniausiai neprogresuoja ir praeina, koregavus laikyseną, darant fizinius pratimus. Tačiau dėl kitų ligų (įgimtų kaulų, raumenų ar nervų ligų, kitų) atsiradęs stuburo iškrypimas, vaikui augant, dažniausiai tik progresuoja, todėl gali reikėti imtis rimtų gydymo priemonių.

Į viršų

Gydytojai

Traumatologas ortopedas

Vilnius

Traumatologas ortopedas

Reitingas

Vilnius

Traumatologas ortopedas

Vilnius

Į viršų