Pūlingas artritas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Pūlingas artritas – tai ūminis infekcinis sąnario uždegimas, kuris kyla bakterijoms patekus į sąnarį. Simptomai: sąnario skausmas, patinimas, karštis sąnaryje, odos paraudimas, šaltkrėtis, karščiavimas.

Patarimai ir profilaktika

Specifinių būdų, kaip išvengti pūlingo artrito, nėra. Reikia vengti sąnarių traumavimo, tinkamai gydyti imunitetą slopinančias ligas, kitus pūlingus susirgimus, kurie gali komplikuotis artritu.
Sergant pūlingu artritu reikia gerai maitintis, valgyti pakankamai kaloringą, daug baltymų ir vitaminų turintį maistą. Šių medžiagų organizmui reikia kovai su infekcija bei padarytos žalos atitaisymui. Kol sąnario uždegimas aktyvus, reikia suteikti sąnariui visišką ramybę. Ligai rimstant, reikia pradėti pasyviai ir aktyviai sąnarį mankštinti, kad jis neliktų nejudrus, tačiau pilnai sąnarį apkrauti leidžiama tik išnykus visiems uždegimo požymiams. Jokiu būdu nedėkite ant sąnario šildančių kompresų ir nepradėkite gerti antibiotikų savo nuožiūra. Jei įtariate, kad prasidėjo pūlingas artritas, jei po sąnario traumos skausmas nerimsta, tampa pulsuojantis, o sąnarys – patinęs, karštas, paraudęs – uždėkite ant skaudamo sąnario ledo, imobilizuokite galūnę bet kokiu įtvaru ir važiuokite į gydymo įstaigą.

Į viršų