Pūlingas artritas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Pūlingas artritas – tai ūminis infekcinis sąnario uždegimas, kuris kyla bakterijoms patekus į sąnarį. Simptomai: sąnario skausmas, patinimas, karštis sąnaryje, odos paraudimas, šaltkrėtis, karščiavimas.

Medicininis gydymas

Kraujo tyrime randama uždegimo rodiklių: padaugėja baltųjų kraujo kūnelių, padidėja eritrocitų nusėdimo greitis. Ligos pradžioje sąnario rentgeno nuotrauka gali nerodyti jokių pakitimų, ligai įsisenėjus gali matytis kremzlės ar kaulo suirimas. Diagnozė tiksliai nustatoma, plona adata įdūrus į sąnario ertmę ir paėmus iš ten skysčio (pūlių) ištyrimui. Ši procedūra vadinama sąnario punkcija.
Gydymą turi paskirti gydytojas! Niekuomet nesigydykite patys. Pūlingas artritas dažniausiai gydomas ligoninėje, chirurgijos ar traumatologijos skyriuje. Svarbu kuo anksčiau pradėti gydyti tinkamu antibiotiku. Jį gali tekti vartoti mėnesį ar ilgiau (kuo vėliau pradėtas, tuo ilgesnis bus gydymas). Dažniausiai gydytojas iš pradžių paskirs į veną ar į raumenis leidžiamų antibiotikų, vėliau, kai būklė kiek pagerės, antibiotikus bus galima gerti. Svarbu vartoti vaistus tokiomis dozėmis ir taip ilgai, kaip paskyrė gydytojas. Pūliams iš sąnario ertmės pašalinti, atliekamos sąnario punkcijos, sąnario praplovimai. Jei tokiu būdu sąnario ertmės išvalyti nepavyksta, daroma sąnario operacija, sąnario ertmėje paliekami vamzdeliai, per kuriuos sąnarys „valosi”. Svarbu nesveikam sąnariui suteikti ramybę – todėl galūnė gali būti sugipsuojama, ar įtveriama specialiais įtvarais.

Į viršų

Gydytojai

Ortopedas traumatologas, Medicinos gydytojas

Vilnius, Šiauliai

Ortopedas traumatologas

Vilnius

Ortopedas traumatologas

Reitingas

Vilnius

Į viršų